zondag, 05 april 2020 12:32

Opgepotte Emoties

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kleur de lege potjes in met alle emoties die je kent of wel eens hebt opgepot.

Beschrijving van de activiteit

Welpen beginnen met het tekenen van de wat makkelijkere basisemoties, maar hoe ouder de deelnemers, hoe uitdagender je het kan maken en ook potjes tekenen met emoties die wat minder voor de hand liggend zijn. Er zijn tientallen opties om uit te kiezen. Kies bij voorkeur emoties die jij afgelopen weken hebt gevoeld. Fijn hierbij is om zowel positieve als negative emoties te kiezen.

Voordat je gaat tekenen bedenk je kort voor jezelf hoe je het gaat aanpakken. Welke kleuren en vormen ga je gebruiken bij je tekening en waarom?

Na afloop laat je je tekeningen aan anderen zien. Is het te raden welke emoties welke tekening is? Door het verplichte thuis blijven van deze periode kan je dit doen door een foto te maken en deze naar elkaar te sturen. Gebruik de hashtag #ikblijfthuis als je social media hiervoor gebruikt.

Voorbeelden van emoties (de 6 universele basisemoties)

 • Vreugde
 • Verdriet
 • Angst
 • Woede
 • Verbazing
 • Afschuw

Benodigd materiaal

 • A4tjes
 • Kleurpotloden of stiften
 • Internet om de tekening te delen

Tips

 • Zoek op internet naar nog meer emoties voor eindeloos veel teken plezier.
 • Maak als leiding een paar voorbeelden zodat de deelnemers zien hoe ze het kunnen aanpakken.
Lees 1116 keer Laatst aangepast op woensdag, 16 september 2020 11:48
Log in om reacties te plaatsen