zaterdag, 22 februari 2020 11:32

Bliep Bliep Techno

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kapotte apparaten uit elkaar te halen en daarvan robots maken.

Beschrijving van de activiteit

In Haveli is een kringloop winkel. Mowgli en Shanti vinden het maar bijster interessant al die aparaten: sommige kennen ze, weer andere hebben ze geen idee wat het is. Raksha verteld dat als er in de jungle iets kapot is, zoals de lianen brug over de vallei ze de brug gaan maken of compleet vervangen en onderdelen van de oude brug weghalen en onderdelen ervan gebruiken voor iets anders. Mowgli en shanit vinden dit idee wel leuk en gaan hiervoor snuffelen in de kringloop winkel.

Haal kapotte apparaten uit elkaar en probeer ze zo veel mogelijk uit elkaar te schroeven. Maak als je klaar bent met het slopen/uit elkaar halen van de apparaten een robot van de uit elkaar geschroefde onderdelen. Plak je robot aan elkaar met lijm.

Benodigd materiaal

  • Kapotte elektronica apparaten (laat de welpeen zelf mee nemen of vraag bij een kringloop winkel / stort om aangeleverde maar kapotte apparaten)
  • Gereedschap
  • Lijmpistool met lijm

Tips

  • Vraag of de kinderen zelf kapotte apparaten en gereedschap (voorzien van naam) mee kunnen nemen.
  • Als je deze activiteit buiten doet leg er dan een zeil onder, dan ligt het terrein straks niet vol met schroefjes.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 12 Duurzame consumptie en productie.
Lees 1563 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 09:44
Log in om reacties te plaatsen