maandag, 03 februari 2020 16:18

Bolletje wol

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Ondanks dat we allemaal verschillend zijn, hebben we zeker ook overeenkomsten met  elkaar. Bij deze activiteit kijken we meer naar onze overeenkomsten als naar onze verschillen.

Beschrijving van de activiteit

De deelnemers worden in een grote kring geplaatst. Één persoon begint en krijgt een bol wol. Hij houdt het uiteinde vast en gooit de bol naar iemand die een overeenkomst met hem hee!. Dit kan zeer uiteenlopend zijn, bijvoorbeeld een rode jas, een bril, een groene welpenblouse, een groepsdas. Maar denk ook aan niet visuele kenmerken, zoals op dezelfde school zitten, uit dezelfde familie komen, beide voor een voetbalclub zijn, samen op vakantie geweest.

Door het bolletje wol telkens over te gooien naar een ander persoon, ontstaat er een soort  van spinnenweb tussen alle personen. Dit symboliseert dat we allemaal altijd wel enkele  overeenkomsten met een ander hebben.

Varianten:

  • Als de groep te groot is kan deze activiteit ook in meerdere kleinere kringen worden  gedaan.
  • De leiding kan het benoemen van overeenkomsten ‘sturen’ door niet-standaard  overeenkomsten te benoemen.
  • Een moeilijkheid kan worden ingebracht door het gebruik van dezelfde overeenkomsten niet toe te staan

Benodigd materiaal

Bol wol

Tips

Let er op dat alle jeugdleden worden meegenomen

Lees 2694 keer Laatst aangepast op maandag, 17 februari 2020 16:57
Meer in deze categorie: « Halloween Restaurant Wevende draden »
Log in om reacties te plaatsen