dinsdag, 15 oktober 2019 15:04

Smokkelspel op het water (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Al zeilend smokkelwaar over de grens brengen.

Beschrijving van de activiteit

Er zijn een aantal smokkelaars die hun smokkelwaar over de grens willen brengen. Ze worden hierbij gehinderd door een aantal douaneboten.

De smokkelwaar moet kunnen blijven drijven, en als grens kan een plas, of gedeelte van het water gekozen worden, zodat de smokkelaars de smokkelwaar zeilend van het ene punt naar het andere kunnen vervoeren. Onderweg mag de douane controle uitvoeren, dat gaat d.m.v. kleine houtblokjes die aan boord van het smokkelschip gegooid moeten worden. Dit kan bijv. ook met een willetje aan een lange lijn, waarmee dan het voordek geraakt moet worden.

Zodra het smokkelschip geraakt is moet dit de lading overboord zetten waarna deze wordt opgepikt door de douaneboot. Een eventueel in de buurt varend smokkelschip mag de lading ook oppikken, maar het risico dat zij dan zelf gepakt worden is natuurlijk vrij groot. Indien dit zo is, hoeven ze slechts 1 lading af te zetten en mogen ze de rest houden.

Als de boten elkaar raken, en dit is de schuld van de douane, gaat het smokkelschip vrijuit. Als het smokkelschip de schuldige is moeten zij de lading afgeven.

De boot die de meeste lading afgepakt of overgebracht heeft, is de winnaar. Het is misschien aan te raden om de smokkelaars in de meerderheid te laten, omdat dan de mogelijkheid om iets over te brengen groter is, en het anders voor de douane boten te gemakkelijk wordt.

Variaties

 • De douane moet binnen een beperkte strook blijven
 • Roeiend in plaats van zeilend

Benodigd materiaal

 • Drijvend smokkelwaar, houtblokjes
 • Smokkelboten: zeilboten of roeiboten
 • Douane boten: moterboot

Veiligheid

 • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland
 • Denk aan de vaarveiligheid.

Tips

Denk aan je boten materiaal!

Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

 • Man over boordmanoeuvre
 • Man over boordmanoeuvre
 • (CWO KB 2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO RB 3 Eisen Praktijk)
Lees 1209 keer Laatst aangepast op zaterdag, 21 augustus 2021 14:08
Log in om reacties te plaatsen