donderdag, 10 oktober 2019 14:03

Kano basketbal (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In de gegeven tijd met het eigen team zoveel mogelijk doelpunten scoren.

Beschrijving van de activiteit

Jacala en Malchi hebben een bal gevonden bij de Khaali Jagah-vlakte. Die nemen ze mee de Kanye rivier in en spelen in het water een balspel als Mowgli en shanti aankomen lopen. Het spel ziet er erg leuk uit en Mowgli en Shanti willen mee doen.

Twee gelijke teams met elk een eigen basket proberen de bal in de basket van de tegenpartij te krijgen. Elke kano mag varen waar en hoe hij wil, probeer de kano's niet teveel op een kluitje te laten varen. Let wel: de kano die de bal heeft, mag niet varen en moet binnen vijf seconden de bal doorspelen.Er moet dus overgespeeld worden binnen de eigen partij. Overspelen mag alleen door met de handen de bal te gooien. De bal mag wel m.b.v. de peddel uit het water gehaald worden.

Benodigd materiaal

  • Kano's
  • Twee binnenbanden
  • Twee lijnen met stenen of twee ankers
  • Een bal
  • Een fluit voor de scheidsrechter

Veiligheid

  • Let op handen in het water (bij bal pakken), probeer die niet met peddels te raken
  • Let op andere scheepvaart.
  • Vermijd drukke vaarroutes.
  • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

  • Probeer de kano's niet teveel op een kluitje te laten varen.
Lees 509 keer Laatst aangepast op donderdag, 21 oktober 2021 17:38
Log in om reacties te plaatsen