maandag, 31 augustus 2015 02:00

De schatkamers van Sint

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De kinderen proberen zoveel mogelijk cadeaus voor de Sint te verzamelen en in de tussentijd een opdracht uit te voeren. Slim spelen en strategie zijn belangrijk op het spel te winnen. Het je de opdracht met je groep uitgevoerd of de meeste spullen verzameld? Dan heeft jouw groep gewonnen.

Beschrijving van de activiteit

Het is bijna 5 december en de Sint houdt de dieren van de jungle bezig. Midden op de Khaali Jagah vlakte heeft Rikki Tikki Tavi de boot van Sinterklaas nagebouwd en er allerlei 'cadeautjes' in de schatkamers gestopt. Rikki Tikki Tavi heeft er een leuk spel mee bedacht.

Midden op het speelveld 'staat' de boot van de Sint. Dit kan een grote bak of ton zijn of een boot getekend met krijt of iets dergelijks. In de vier uithoeken van het speelveld liggen de schatkamers. Vier bakken of ruimtes waarin de groepen hun verzamelde materialen opbergen. De boot van Sint is aan het begin van het spel gevuld met allerhande spelmaterialen. Bij de start van het spel proberen de spelers van de verschillende teams zoveel mogelijk spullen van de boot naar hun eigen schatkamers te brengen. Ook kunnen ze spullen roven bij andere schatkamers. Het is aan de spelleider om te besluiten of dit bij voorbaat gemeld wordt of mag ontstaan tijdens het spel. Voordat het spel begint trekt iedere groep een opdrachtkaart. De opdracht op de kaart moet tijdens het spel worden uitgevoerd.

Mogelijke opdrachten op de kaartjes:

 • Zorg dat het rode team aan het eind van het spel geen spullen in de schatkamer heeft.
 • Zorg dat jouw groep aan het eind van de groep alle ballen in zijn schatkamer heeft.
 • Zorg dat het gele team aan het eind van het spel alle pakjes in zijn schatkamer heeft.
 • Etc.

Als spelers elkaar tikken moet de getikte speler een halve minuut 'het dak op'. Aan de rand van het speelveld is daarvoor een bank / dakrand geplaatst waarop de getikte speler 30 seconden plaats neemt alvorens weer aan het spel deel te mogen nemen.

Benodigd materiaal

 • Materiaal voor de schatkamers, bijvoorbeeld een viertal grote bakken of tonnen.
 • Materiaal om de boot in het midden vorm te geven. Of een echte boot natuurlijk!
 • Diverse soorten 'cadeaus'. Van alle soorten cadeaus moeten er een behoorlijk aantal zijn (bijvoorbeeld; ballen, pannen, boterbakjes, lege keukenrollen, touwen, pionnen, stiften, enzovoorts).

Tips

 • Pas de grootte van het veld aan aan het aantal kinderen.
 • Een te groot veld zorgt ervoor dat de kinderen erg ver moeten lopen en elkaar weinig tegenkomen.
 • Een te klein veld maakt de kans op botsingen groter en zorgt dat het spel erg snel uitgespeeld is.

Veiligheid

 • Gebruik geen materialen die gevaarlijk kunnen zijn als je er mee rent! Dus geen scherpe of breekbare voorwerpen.
Lees 3304 keer Laatst aangepast op maandag, 07 december 2020 10:46
Meer in deze categorie: « Deurenspel Dineren in het donker »
Log in om reacties te plaatsen