zondag, 06 oktober 2019 12:46

BPR kwartet (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zoveel mogelijk kwartetten te verzamelen, door de ontbrekende kaarten van een rubriek aan medespelers te vragen.

Beschrijving van de activiteit

Iedereen heeft 5 of 7 kaarten. De speler die begint vraagt aan een medespeler uit een rubriek een kaart die hij nog niet heeft. Krijgt hij de kaart van de speler, mag hij verder vragen. Heeft de speler de kaart niet, dan mag de vrager een kaart van de pot pakken. De speler aan wie de kaart gevraagd is, gaat verder. Er wordt zonder vaste volgorde gespeeld en er mag een kaart van de pot gepakt worden als de vrager gedurende die vraagronde geen kaarten heeft ontvangen. Een kwartet is compleet als een speler alle vier de kaarten in zijn bezit heeft.

Variaties:

 • Bij oudere spelers: de speler die een kaart aan een ander vraagt, moet vooraf al een uitleg geven van de kaart die hij vraagt. Weet hij de omschrijving niet te geven, dan hoeft de kaart niet afgegeven te worden.
 • In plaats van BPR termen, bootonderdelen gebruiken

Benodigd materiaal

Maak een kwartetspel met begrippen uit het BPR. Voorbeelden voor rubrieken zijn:

 • soorten schepen
 • verlichting
 • tuigvormen
 • reddingsmiddelen
 • EHBO etc.

Iedere rubriek bestaat uit 4 onderdelen, bijv. verlichting :

 • heklicht
 • toplicht
 • boordlicht
 • rondschijnend toplicht.

Op de kaarten staat tevens uitleg van het begrip.

Veiligheid

Tips

 • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

  • Reglementen (BPR)
  • Reglementen (BPR)
  • Reglementen (BPR)
  • Reglementen (BPR)
  • (CWO KB 1,2,3 Eisen Theorie)
  • (CWO RB 1/2,3 Eisen Theorie)
  • (CWO BB 1/2,3 Eisen Theorie)
  • (CWO SMV 1,2,3 Eisen Theorie)

Lees 1268 keer Laatst aangepast op dinsdag, 19 oktober 2021 21:31
Log in om reacties te plaatsen