Waarom / doel van de activiteit
Breng de jungle tot leven door je favoriete jungledier met origami van papier te vouwen.
Beschrijving van de activiteit
Mor wil het lokaal omtoveren tot een echte jungle vol kleur, dieren en fantasie. De welpen kiezen een jungledier en vouwen dit met origamipapier. Gebruik eenvoudige instructiekaarten met plaatjes, zodat ook welpen die nog niet vlot lezen mee kunnen doen.
Leg per dier een voorbeeld klaar. De welpen kiezen daarna welk dier ze willen vouwen, zoals Akela, Hathi, Kaa, Shere Khan, Ikki, Oe, Chil, Mor, Jacala of Dahinda. Laat de welpen rustig stap voor stap werken. Wie snel klaar is, kan een tweede dier vouwen of helpen met het versieren van de jungle.
Gebruik de gevouwen dieren om het lokaal aan te kleden of laat iedere welp een eigen junglecollage maken om mee naar huis te nemen. Bespreek aan het einde welke dieren de welpen hebben gekozen en waaraan je het dier kunt herkennen.
Voorbeelden vouwinstructies
- Akela / Broer Wolf / Vader Wolf / Raksha
- Mang
- Hathi
- Bandar-log
- Kaa
- Shere Khan
- Ikki
- Oe (1) / Oe (2)
- Tabaqui
- Chil
- Mor
- Jacala
- Dahinda
Benodigd materiaal
- Origamipapier
- Instructiekaarten met vouwstappen
- Voorbeeldfiguren
- Kleurpotloden of stiften
Tips
- Vouw de dieren vooraf zelf, zodat je voorbeelden hebt en weet welke stappen lastig kunnen zijn.
- Kies zelf welke dieren je aanbiedt en gebruik vouwinstructies met plaatjes, zodat ook welpen die nog niet vlot lezen mee kunnen doen.
- Wijk af van het junglethema als een ander thema beter past, bijvoorbeeld bij een kamp of themadag.




