maandag, 31 augustus 2015 02:00

Regels maak je samen

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Geen groep draait goed zonder regels. Nu de zomer voorbij is, is het een mooi moment om deze regels weer eens met elkaar door te nemen. En misschien zelfs een paar nieuwe te bedenken. Hoe denken de welpen zelf over het omgaan met elkaar en welke regels vinden ZIJ belangrijk?

Beschrijving van de activiteit

Ga per nest bij elkaar zitten en bespreek o.a. het volgende: Wat vinden de welpen vervelend tijdens de opkomsten? Bijvoorbeeld dat zij lang moeten wachten tot de leiding een spel gaat uitleggen, omdat andere kinderen niet stil zijn.

 • Pesten.
 • Voorpiepen.
 • Vals spelen.

Bespreek daarna met de welpen welke regels zouden kunnen helpen om dit te voorkomen. Bijvoorbeeld:

 • Stil zijn als de leiding praat.
 • Niet pesten.
 • Wachten op je beurt.
 • Eerlijk spelen.

Zet deze regels niet alleen op een blaadje, maar maak ze echt belangrijk voor de welpen. Schrijf ze bijvoorbeeld op een groot vel (of laat de gidsen dit samen doen), laat de welpen het ondertekenen met hun letterlijke handtekening (handafdruk) en/of lijst ze in. Je kan ze ook aan de totum hangen. Je kan de belangrijkste regels ook laten gelden voor de hele groep. Hang ze op in 't leidinglokaal of in de gang.

Benodigd materiaal

 • Pen en papier.
 • Potloden en stiften.
 • Knutselmateriaal.
 • Evt. regels die de leiding belangrijk vindt.

Tips

 • Heeft iedereen in het nest zijn zegje gedaan?
 • Is iedereen in het nest het eens met de regels die opgeschreven zijn?
Lees 1955 keer Laatst aangepast op zaterdag, 05 december 2020 12:38
Log in om reacties te plaatsen