vrijdag, 22 maart 2019 12:46

Jongens/meisjes Ren-je-rot

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Jongens en meisjes verschillen soms heel erg van elkaar. Maar soms lijken ze ook weer meer op elkaar dan je denkt. De bevers leren met deze activiteit dat er stereotypen zijn maar dat ze niet altijd kloppen. Dit doen zijn door meer te leren over de inwoners van Hotsjietonia. 

Beschrijving van de activiteit

"Oh wat gezellig dat je er bent Stuiter, wil je wat limonade?" Noa liep al richting de keuken. Maar wat zag ze er gek uit? Ze droeg een groot geel regenpak en hoge laarzen die wel tot haar knieën kwamen. Ze zag Stuiter verbaasd kijken en begon te lachen. "Zo loop ik er niet altijd bij hoor. Maar ik ga straks kikkers vangen!" Dat vond Stuiter een beetje gek. Noa was toch altijd zo netjes? Die gaat toch niet zomaar de sloot in? "Ga je samen met Bas Bos?" Vroeg hij. Dat moest wel. Bas Bos is stoer en sterk. Het was vast zijn idee. "Nee hoor! Die vindt dat altijd een beetje vies. Ik ga samen met Rebbel en Sterre op pad. Ga je mee?"

Bevers hebben bepaalde gedachten over wat voor jongens en wat er voor meisjes is. In dit spel zullen ze ontdekken dat die soms kloppen maar soms er ook flink naast zitten.

Spelverloop

 • Laat een leiding in elk van de vakken staan met een a4'tje van bijvoorbeeld Bas Bos en Rebbel.
 • Roep een stelling. Bijvoorbeeld 'Wie zingt er altijd onder de douche?'
 • Laat de bevers naar een vak rennen.
 • Vraag waarom ze in dat vak zijn gaan staan.
 • Vertel ze het juiste antwoord.

Voor een groter effect kan je ervoor kiezen om eerst de stereotypes te bevestigen voordat je met een verrassend antwoord komt. Probeer in ieder geval af te wisselen tussen bevestigende antwoorden en verrassende antwoorden/moeilijke, makkelijke en gekke vragen. Vertellen dat Bas Bos graag jurken draagt heeft misschien een groot shockerend effect, maar past niet helemaal bij zijn karakter.

Voorbereidingstijd

 • Print elk Hotsjietonia karakter uit op een a4'tje.
 • Verdeel het spelveld in twee vakken.
 • Bereid stellingen/vragen voor.

Benodigd materiaal

 • A4'tjes van elk Hotsjietonia karakter
 • Vragen/stellingen

Tips

 • Bespreek eventueel achteraf welke antwoorden het meest verrassend waren en waarom.
 • De A4'tjes van elk Hotsjietonia karakter komen ongetwijfeld bij andere acitiviteiten ook goed van pas. Misschien heb je ze daarvan nog liggen, en heb je zo minder voorbereidingstijd nodig.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 5 Gendergelijkheid.
Lees 1583 keer Laatst aangepast op vrijdag, 29 oktober 2021 19:13
Log in om reacties te plaatsen