woensdag, 06 februari 2019 12:36

Waterkringloop-spel (waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Tijdens dit spel word de werking van de korte waterkringloop geleerd in een spelvorm.

Beschrijving van de activiteit

De kleine waterkringloop is: water verdampt op zee en regent in de bergen en word via de rivieren weer naar zee gebracht. De welpen zullen zelf het water van de bergen naar de zee moeten brengen enzovoorts in de juiste volgorde. De bergen, het dal en de zee zijn posten. Als ze zijn aangekomen op de volgende locatie kunnen ze hun kaartje inwisselen voor het volgende kaartje die nodig is. Maar helaas is het weer ook een factor tijdens de waterkringloop als er geen zonneschijn is verdampt het water niet. Onderweg kan je dus getikt worden door het "weer" en moet je je kaartje inleveren.

Benodigd materiaal

  • Waterdamp kaartje
  • Regen kaartje
  • Rivier kaartje

Tips

Deze activiteit is onderdeel van het insigne Waterkringloop voor welpen.

Lees 360 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2019 15:45
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

BuitenlevenSport & Spel

Duur

15-30 min

Groepsgrootte

8-15 personen15 of meer

Leeftijdsgroep

7-11 welpen

Locatie

BosBuiten

Awards

Development awardNature award

Voorbereidingstijd

5-15 min