zondag, 18 november 2018 14:26

Landje veroveren

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Raak lekker je energie kwijt tijdens dit spel met het rennen, veroveren en uitbreiden van je eigen land.

Beschrijving van de activiteit

Themaverhaal

Steven en Sterre Stroom zijn met hun boot al in veel verschillende landen geweest. Als je met de auto naar een ander land gaat zie je langs de weg vaak bordjes staan wanneer je een ander land (of dorp, stad) binnenrijd. Op de zee is het minder duidelijk in wel land je nu bent en waar de grenzen precies liggen. 

Een van de favoriete spelletjes van Steven en Sterre is landjepik.

Speluitleg

Teken een grote cirkel op de grond met stoepkrijt en verdeel de cirkel in evenveel vakken als er deelnemers zijn. Teken in het midden een rondje (niemandsland). Elke deelnemer krijgt een stukje uit de cirkel toegewezen als zijn/haar land (eigen naam erin zetten) en eigen kleur. Ombeurten is iemand aan de beurt om te veroveren (de veroveraar). De veroveraar rent 3 rondjes door alle landen en roept "STOP!". Ondertussen 'ontvlucht' de rest ook zijn eigen land en wanneer de veroveraar "STOP!" roept, moeten ze stoppen. De veroveraar mag vanuit zijn eigen land proberen meer land te veroveren: als de veroveraar iemand aan kan raken, mag hij een cirkel rond diegene zetten en zo dus een stuk land veroveren. De veroveraar mag tijdens het veroveren vrij bewegen over zijn eigen land en het niemandsland in het midden. Om verder te kunnen raken mag de veroveraar bijvoorbeeld ook op de grond gaan liggen; zolang hij maar met 1 voet zijn eigen land aanraakt.

Benodigd materiaal

Stoepkrijt in verschillende kleuren

Veiligheid

Pas op dat kinderen niet tegen elkaar aan rennen.

Lees 6400 keer Laatst aangepast op zondag, 24 maart 2019 14:12
Log in om reacties te plaatsen