maandag, 31 augustus 2015 02:00

Natuur kimspel

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Bezig zijn met voorwerpen uit de natuur, voelen, ervaren en onthouden.

Beschrijving van de activiteit

Variant 1 (makelijke variant)

Verzamel in het bos of het park allerlei voorwerpen zoals bladeren en eikels. De spelleider legt de voorwerpen op een bepaalde manier neer. Bijvoorbeeld 2 eikels op een blad en een takje ernaast. De spelers mogen 1 minuut kijken naar het gemaakte figuur, dan legt de spelleider er een das (of iets dergelijks) overheen. In tweetallen proberen de spelers de voorwerpen uit het bos te zoeken en zo zijn eigen voorwerpen op dezelfde manier neer te leggen. Welk tweetal kan dit het beste?

Variant 2 (moeilijker variant)

Verzamel in het bos of het park allerlei voorwerpen zoals bladeren en eikels. De spelleider legt de voorwerpen op een bepaalde manier neer. Bijvoorbeeld 2 eikels op een blad en een takje ernaast. Één speler mag naar de compositie kijken en vervolgens dit zo goed mogelijk omschrijven aan de overige spelers. Wie kan het zo goed omschrijven dat iedereen het goed na kan leggen?

Voorbereidingstijd

Materialen zoeken en eerste voorbeelden klaar leggen.

Benodigd materiaal

  • Diverse (natuur)voorwerpen.
  • Das / theedoek om de voorwerpen af te dekken.

Tips

  • Hoe ouder de jeugdleden hoe meer / moeilijkere combinatie.
  • Deze activiteit is geschikt voor het thema "Land" van de Nature Award.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.
Lees 4396 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 13:27
Meer in deze categorie: « Zangtikkertje Tijd rennen »
Log in om reacties te plaatsen