maandag, 31 augustus 2015 02:00

Spoetnik als bier voor bevers

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Creatief met eten/drinken bij feestelijke gelegenheden. Met feestdagen (samenleving), feestjes of kampen/logeren (veilig/gezond) is het altijd leuk om te versieren met eten en feestjes van volwassenen na te bootsen (Expressie).

Beschrijving van de activiteit

We gaan 'beverbier' (of andere magische drankjes) brouwen. Bereiding: Eerst maken we iets dat spoetnik genoemd wordt. Doe 1 a 2 schepjes suiker in een hoog glas. Voeg hieraan toe een flinke scheut koffiemelk. Schenk als laatste de heldere citroenlimonade in het glas. Niet te veel, want dan krijg je een overstroming en dat wil je niet (tenzij je Professor Plof heet). Althans het schuim... Het is de bedoeling bij 'spoetnik' dat je het ontstane schuim met een lepel opeet. Het laagje vloeistof onderin kun je weggooien, want dat is mierzoet en haast ondrinkbaar (tenzij je bever bent, dan lepel en eet je het op).

Het 'bier' of  'feestdrankje' maak je door het lege glas halfvol met gele citroen gazeuse te vullen. Daar bovenop schep je het witte schuim van de spoetnik om het biereffect te krijgen. In plaats van beverbier met gele gazeuse kan je natuurlijk ook feestdrankjes met andere kleurtjes maken, neem dan andere limonade en schep daar het witte schuim op.

Voorbereidingstijd

Ongeveer 10 minuten exclusief boodschappen.

Benodigd materiaal

Per bever:

  • 150 ml gele citroen.
  • Gazeuze (met prik).
  • Heldere citroenlimonade (zoals 7-up).
  • Koffiemelk.
  • Suiker.
  • 2x bierglazen.
  • Lepel.

Tips

  • Het schuim is niet zo stevig. Als je het drankje gemaakt hebt dan kan je het niet zo lang bewaren en moet het snel opgedronken worden.
  • Als je in de groep (of vanwege ouders of persoonlijke leefsituaties van kinderen) moeite hebt met het gebruik van namen als kinderchampagne, beverbier, of als alcoholsuggesties confronterend zijn, dan kan je namen als toverdrank, feestdrank, magisch brouwsel gebruiken.

Veiligheid

  • Omdat hier met 'eten' gespeeld wordt en situaties uit de volwassenenwereld worden is dit een mooie manier om speels over nuttig gebruik van voedsel te hebben (bijvoorbeeld bij welpen over dat je niet teveel moet drinken en snoepen want dan wordt je misselijk, dat dat dan ook geld voor alcohol).
Lees 2905 keer Laatst aangepast op donderdag, 03 december 2020 10:55
Meer in deze categorie: « Lets vuur maken Ready steady cook »
Log in om reacties te plaatsen