maandag, 18 september 2017 09:58

Snake (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Behendigheid tijdens het zeilen.

Beschrijving van de activiteit

In het begin vaart iedereen rustig rond. Een of meerdere boten varen bij de start het veld binnen: elke boot is het begin van een slang. Zodra zo’n boot een andere boot tikt (kan met waterballonnen, kan met fysiek contact, moeten we nog maar zien) hoort die ook bij de slang. Die moet dus admiraalzeilend achter de voorste boot aan (zie hieronder; je volgt min of meer de boot). Van zo’n slang mag zowel de voorste als de achterste boot tikken, dus als je getikt ben is de pret nog niet per se afgelopen. De voorste boot gaat vrolijk verder met andere boten achterna jagen. In de loop van het spel krijg je dus steeds grotere slangen die natuurlijke barrières vormen.

Over “admiraalzeilen”: bij admiraalzeilen varen alle boten achter elkaar. De voorste boot bepaalt de route. Elke boot die er achter is vaart precies hetzelfde: dezelfde bochten, op dezelfde plekken een stuk rechtdoor, op dezelfde plekken overstag, enz.

Benodigd materiaal

Afhankelijk van hoe je wilt tikken.
Speelveld: Een begrensd stuk water.

Veiligheid

 • Zorg voor een stuk afgebakend vaarwater.
 • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

 • Iets om aan te geven of je bij een slang hoort/bij welke slang. zoals gekleurde vlaggetjes die je in de mast hijst.
 • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:
 • Stand en bediening van de zeilen
 • Overstag gaan
 • Sturen, Roer en Schrootbediening
 • Gijpen en gijpen kunnen vermijden
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
 • (CWO KB 1,2,3 Eisen Praktijk)
Lees 2865 keer Laatst aangepast op zaterdag, 21 augustus 2021 13:28
Log in om reacties te plaatsen