zondag, 18 juni 2017 15:20

Zonne-energie tikkertje

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers leren over zonne-energie.

Beschrijving van de activiteit

Bas Bos leert de bevers over zonne-energie. Veel dieren worden actief in de warme zon en zijn schaduw minder actief. Hij heeft daarvoor een leuk spel bedacht. Dit spel moet je spelen op een veld waar zowel zon als schaduw is.

Een bever is de tikker. Wanneer de kinderen in de schaduw zijn (óók de tikker!), moeten ze langzaam lopen, maar zodra ze in de zon komen mogen ze rennen. Degene die getikt is, wordt de nieuwe tikker.

Tips

  • Als het erg warm weer is, kun je het spel ook omkeren; rennen in de schaduw en sloom lopen in de zon.
  • Je kunt zonne-energie ook demonstreren door de zon een emmer water te laten opwarmen. Zet hiervoor aan het begin van de opkomst een emmer koud water in de zon en een emmer water in de schaduw. Aan het einde van de opkomst kun je vergelijken welke emmer warmer is.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 7 Betaalbare en duurzame energie.
Lees 1848 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 11:22
Log in om reacties te plaatsen