maandag, 31 augustus 2015 02:00

Amerikaans liften

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Namen van elkaar (beter) leren kennen; geheugen spel.

Beschrijving van de activiteit

Iedereen zit in een kring en en zegt zijn eigen naam. Dan begint het "liften", en iedereen doet ritmisch tegelijk mee met de volgende vier liftgebaren:

  1. Met beide handen tegelijk klappen op de knieën/bovenbenen.
  2. In de handen klappen.
  3. Rechterduim omhoog steken, en over je schouder bewegen.
  4. Linkerduim omhoog steken, over je schouder bewegen.

Nummer 1 begint te liften. Wanneer iedereen zijn rechterduim omhoog steekt, noemt nummer 1 zijn eigen naam en wanneer hij zijn linkerduim omhoog steekt, noemt hij een naam van iemand anders uit de kring. Deze persoon is hierna aan de beurt, zegt zijn eigen naam op het moment dat iedereen zijn rechterduim omhoog steekt en noemt de naam van iemand anders wanneer hij zijn linkerduim opsteekt. Na een paar minuten kun je de moeilijkheidsgraad opvoeren door bijvoorbeeld de volgende regels in te voeren:

  • Je wijst een 'belangrijke stoel' aan. Het doel van iedereen is om op die plek terecht te komen, maak je een fout dan ben je af en moet je op de stoel gaan zitten die het verst verwijderd is van deze belangrijke stoel.
  • Je bent 'af' / maakt een fout bij: aarzelen / niet optijd zeggen van de namen.
  • Je mag niet over en weer namen roepen (van Piet naar Klaas en weer terug naar Piet).
  • Jongens moeten de namen roepen van meisjes en meisjes die van de jongens.
  • Enzovoort.

Variatie 1: liften

Iedereen zit in een kring, en krijgt een nummer van 1 tot ?, afhankelijk van het aantal personen. Nummer 1 begint te liften. Wanneer iedereen zijn rechterduim omhoog steekt, noemt nummer 1 zijn eigen nummer, en wanneer hij zijn linkerduim omhoog steekt, noemt hij een nummer van niemand anders uit de kring. De persoon met dat nummersteekt zijn duim omhoog, noemt zijn nummer en noemt het nummer van iemand anders wanneer hij zijn linkerduim opsteekt. Dit gaat door, totdat iemand zich vergist met een nummer, of vergeet te liften wanneer zijn nummer genoemd is. Deze persoon is dan af, en gaat achteraan de rij zitten. De kinderen schuiven (indien mogelijk) een plaatsje op, en de nummering verandert.

Variatie 2: verzonnen namen

In plaats van eigen namen kiest iedereen een verzonnen naam. Kan iedereen alle namen onthouden?

Benodigd materiaal

  • Eventueel stoelen om op te zitten, al kan het ook gespeeld worden met iedereen in kleermakerszit.

Aanvullende informatie

Lees 8098 keer Laatst aangepast op dinsdag, 12 september 2023 21:12
Log in om reacties te plaatsen