maandag, 31 augustus 2015 02:00

Beverballonnentocht

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Leren samenwerken, ontdekken en oriënteren voor bevers.

Beschrijving van de activiteit

"Stuiter! Waar ben je?" roept Keet. Ze heeft een blauwe neus en een hele tros ballonnen bij zich. "Ik heb een speurtocht met ballonnen gemaakt!". De bevers willen vast ook wel weten bij wie de route uitkomt?

Er is een kleurenspeurtocht uitgezet. De kleur van de ballon geeft aan waar je heen moet. Groen is voor rechts, rood betekent links en blauw rechtdoor. Sterre heeft er een hele bos ballonnen voor gemaakt met allemaal een nummer. Ze heeft op haar rechterhand een rode stip voor links, haar linkerhand een een rode stip en op haar neus een blauwe. De bevers gaan naar de oprit van het Scoutinggebouw. Wie heeft nummer 1? Loop tot de volgende kruising, wie heeft nummer 2?

Als de bevers bij het gebouw terug zijn kunnen de kinderen met de ballonen verschillende dingen doen. Kunstzinnig met papiermaché beplakken, sportief door ballontrappertje of een estafette, enzovoorts.

Benodigd materiaal

 • Ballonnen.
 • Touwtjes voor de ballonnen.
 • Marker (watervaste stift) om op de ballon een nummer te zetten.
 • Schminck of make-up kleuren (dezelfde als de ballonnen).

Tips

 • Variant: In plaats van de balonnen op te blazen en te nummeren vooraf kan je ze ook leeg bij de kruispunten 'verstoppen'. De bevers moeten dan steeds zoeken en krijgen als beloning de ballon die ze opgeblazen meenemen.
 • Variant: Deze speurtocht is natuurlijk ook te gebruiken bij Steven en Sterre aangezien de kleuren rood/ links en groen/rechts overeenkomen met de kleuren die aan boord worden gebruikt.
 • Maak de route zo dat er onderweg ook een spel te doen is (op een veldje, groepje bomen, glijbaan).
 • Laat de kinderen voor de speurtocht naar de wc gaan.
 • Verdeel de ballonnen over de kinderen.
 • Laat de kinderen twee aan twee lopen.
 • Neem wat reserveballonnen mee voor als kapot gaan of weg zijn.

Veiligheid

 • Verkeerswegen en oversteken. Hou de groep bij elkaar, wacht met de hele groep en ga in een keer.
Lees 5227 keer Laatst aangepast op vrijdag, 30 oktober 2020 11:38
Log in om reacties te plaatsen