maandag, 31 augustus 2015 02:00

Professor Plof test de bevers

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers doen samen met Professor Plof allerlei testjes. Ze leren over drijven en zinken, de wind en bellen.

Beschrijving van de activiteit

Professor Plof heeft allerlei proeven klaarstaan waarbij hij de hulp van de bevers nodig heeft. Zo wil hij kunnen zien of er wind is en wil hij een boot voor zijn muizenvriend. Ook wil hij met Rozemarijn kunnen praten terwijl hij in het laboratorium is en zij in de kas bezig is. Professor Plof vraagt de bevers om hulp.

Leg op diverse tafels materialen en verdeel de bevers in kleine subgroepjes. Laat de bevers in groepjes bij de tafels bezig, zodra iedereen klaar is kan er gewisseld worden tussen de tafels. Dit net zolang totdat iedere bever alles gemaakt heeft.

Voorbereidingstijd

20 minuten: verschillende 'proefjes' klaarleggen.

Benodigd materiaal

  • Windmolentjes: vouwblaadjes, scharen, rietjes, kralen en splitpennen.
  • Bootjes: petflessen (zijkant er af) rietjes, vouwblaadjes.
  • Telefoon: 2 blikken en touw.

Tips

  • Zorg dat alle bevers bezig kunnen zijn.
  • Ga mee met de ideeën van de bevers en werk deze eventueel terplekke uit.
  • Voor meer proefjes klik hier.
Lees 10828 keer Laatst aangepast op vrijdag, 30 oktober 2020 11:13
Log in om reacties te plaatsen