maandag, 31 augustus 2015 02:00

Brand blussen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De scouts leren het blussen van een brand en het gebruik van de branddriehoek. Ook leren ze hoe vuur kan worden gemaakt.

Beschrijving van de activiteit

Er wordt gecheckt of iedere scout weet wat de branddriehoek is en hoe deze werkt. Wat betekent dit voor het blussen van een brand? Iedere ploeg maakt een klein vuurtje. Oefen hierbij in het maken van vuur. Daarna gaan de ploegen in estaffettevorm proberen dit vuurtje zo snel mogelijk te blussen met water door middel van een spuitfles of een injectiespuit, welke steeds gevuld wordt. De eerste van de ploeg vult de spuit, rent naar het vuur en probeert te blussen. Zodra de spuit leeg is rent hij terug en geeft de spuit aan de volgende. Deze vult de spuit, rent naar het vuur en blust, enzovoorts. Dit gaat door totdat het vuur uit is. Welke ploeg is het snelst?

Voorbereidingstijd

Circa 20 minuten.

Benodigd materiaal

  • Stooktonnen of stookplaats.
  • Klein hout.
  • Lucifers.
  • Spuitflessen of grote injectiespuiten.
  • Bakken met water.

Tips

  • Let op de positie van de stookplaats. Zorg ervoor dat het te lopen stuk voor de estaffette vlak en zonder hindernissen is.
Lees 2889 keer Laatst aangepast op donderdag, 29 oktober 2020 14:31
Log in om reacties te plaatsen