maandag, 31 augustus 2015 02:00

Natuursymfonie

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De explorers luisteren naar de geluiden van de omgeving en zetten deze in hun eigen ‘notenschrift’ op papier.

Beschrijving van de activiteit

Verzamel de explorers en vraag na een paar tellen stilte of ze ‘dat’ horen. Het is het lied van de lente / zomer / herfst / winter. Luister samen naar de geluiden van de omgeving. Vertel de explorers dat ze gaan proberen deze natuursymfonie vast te leggen op papier. Hiervoor hoeven ze geen noten te kunnen lezen. Laat je eigen natuursymfonie zien en licht hem toe. Deel daarna de papiertjes uit en vraag de deelnemers een eigen plekje op te zoeken waar ze rustig kunnen luisteren (je kunt ze ook in een kring zetten met de ruggen naar elkaar toe).

Roep de deelnemers na 5 minuten weer bij elkaar en vraag ze in tweetallen uit te wisselen wat ze op papier hebben gezet. Spreek de activiteit kort met z’n allen na: hoeveel verschillende geluiden hoorde je? Welke geluiden herkende je? Vond je het moeilijk om de geluiden op papier te zetten? Kon je later nog achterhalen wat je opgeschreven had? Wat vind je nu van dit lied van de lente / zomer / herfst / winter?

Tijdsindeling

 • Luisteren: 5 minuten.
 • In tweetallen uitwisselen: 5 minuten.
 • Nabespreken: 5 minuten.

Benodigd materiaal

 • Voor elke deelnemer:
  • Papiertje (A5 of kleiner) met daarop een notenbalk en muzieksleutel.
  • Pen.
  • Harde ondergrond om op te kunnen schrijven.
 • Voor de hele groep:
  • Een voorbeeldsymfonie.

Tips

 • Deze activiteit is goed te combineren met andere korte natuurbelevingactiviteiten of een korte wandeling.
 • Deze activiteit is geschikt voor de Nature Award.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.
Lees 2021 keer Laatst aangepast op zondag, 06 februari 2022 14:57
Meer in deze categorie: « Vijfgoed Urban Survival »
Log in om reacties te plaatsen