maandag, 31 augustus 2015 02:00

Rivier oversteken

Beoordeel dit item
(2 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Door tactisch samen te werken als eerste de overkant van een denkbeeldige rivier te halen.

Beschrijving van de activiteit

In Hotsjietonia is een rivier. Daarin ligt de boot van Sterre en Steven. Er is ook een brug. Als die brug er niet zou zijn, hoe zou je dan aan de overkant kunnen komen, vraagt Stuiter zich af. Sterre vertelt over die keer op vakantie, toen ze een rivier over wilden steken. Er was geen brug, maar er lagen wel rotsblokken in de rivier. Door van het ene rotsblok op het andere rotsblok te stappen, kwamen ze aan de overkant.

Je hebt voor deze activiteit matjes, hoepels, planken o.i.d. nodig. Voor elk team een voorwerp minder dan dat er kinderen in het team zitten. Nummer 1 legt een hoepel in de 'rivier' en gaat er in staan. Van nummer 2 krijgt hij een tweede hoepel aangereikt, deze wordt voor hoepel 1 gelegd. De tweede speler kan nu in hoepel 2 gaan staan. Speler 3 geeft hoepel drie aan 2, 2 aan 1 en 1 legt de hoepel weer neer. Dan schuift iedereen een hoepel op. Speler 3 pakt de vierde hoepel, deze komt uiteindelijk bij speler 1 terecht die de hoepel neerlegt en er in staat. Iedereen schuift een hoepel op en de achterste hoepel kan opgetild worden en naar voren worden gelegd. Zo 'steekt' men de rivier over. WIe is er als eerste aan de overkant? 

Voorbereidingstijd

5 minuutjes om een rivier te tekenen/ af te zetten.

Benodigd materiaal

  • Hoepels, matjes, vuilniszakken, plankjes oid.
  • Evt. pionnen om het speelveld te markeren.
Lees 4142 keer Laatst aangepast op dinsdag, 08 september 2020 21:35
Meer in deze categorie: « Deurbelspel Trefbal »
Log in om reacties te plaatsen