zaterdag, 23 april 2016 18:03

Een hele lekkere taart

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Vandaag gaan we heel holland bakt doen en maken een lekkere taart. Denk ook na over wat super lekker is om te maken en waar men echt van gaat watertanden. Het doel is om met elkaar tot een zo origineel mogelijk resultaat te komen. De leiding mag de taarten keuren en de groepjes mogen na afloop zelf de rest van de taart opeten.

Beschrijving van de activiteit

Elke ploeg bedenkt wat lekker is om in en op de taart te doen. Ga naar de supermarkt en laat daar iedere ploeg de ingrediënten halen of zorg de week ervoor voor een boodschappenlijst zodat de leiding het zelf kan halen.

Laat de groepjes eerst een basis taartbodem bakken. Deze kan men doormidden snijden en voorzien van allerlei lekkers zoals fruit, snoep, slagroom banketbakkersroom en glazuur. Maar men kan ook kiezen voor een hartige taart met ei,groente, kaas of vlees of vis er in. De gekste combinatie of de mooiste uitstraling.

Benodigd materiaal

  • Banketbakker spullen( deegkom, roller, vormen, steelpannetjes voor glazuur)
  • Eieren,boter bloem of zelfrijzend bakmeel of een kant en klaar pak voor een taartbodem
  • Ingrediënten voor er in of er op naar keuze

Veiligheid

  • Als je de taart in een oven doet of op een kampvuur let op ovenhandschoen en materiaal om er maken in en uit te schuiven.
  • Probeer de taken te verdelen onder de hele groep van deeg kneden tot versiering maken of glazuur roeren

Tips

  • Denk ook eens aan hele andere ingredienten zoals chips, popcorn,spekkies of bedenk zelf iets
  • Maak er een wedstrijd van: Wie bakt de lekkerste / origineelste?
Lees 2175 keer Laatst aangepast op woensdag, 06 december 2017 14:54
Log in om reacties te plaatsen