maandag, 21 september 2015 21:05

De toekomstboom van Hotsjietonia

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De bevers verven samen de toekomstboom van Hotsjietonia. 

Beschrijving van de activiteit

De toekomstboom is een hele mooie, speciale boom. Hij heeft blaadjes in alle kleuren van de regenboog, en als je heel goed kijkt zie je dat er tussen die blaadjes een heleboel dieren leven. Vogels, rupsen, vlinders, een spin, een haan, en zelfs de poes van Fleur en Keet Kleur zit in de boom! Met een handafdruk als basis verven de bevers allerlei dieren in deze boom van de toekomst.

Op een laken of groot stuk behang verf je van tevoren de stam van een boom met een aantal takken. Zorg ervoor dat de boom groot genoeg is dat alle bevers een plekje hebben om te kunnen verven (maak 1 boom per 6 bevers).

Nu mogen de bevers gaan verven. Dat doen ze niet met kwasten, maar met hun handen (en misschien zelfs voeten?!?)! Via google kun je een heleboel voorbeeldjes vinden van dieren die met handen en voeten geschilderd zijn. Dit kan helpen om de bevers op gang te krijgen. Maar stimuleer ze vooral ook om hun eigen creaties te maken.  

 

Benodigd materiaal

  • Een laken of groot stuk behang
  • Verf
  • Teiltje met water
  • Handdoek 
  • Voorbeelden van handafdruk-dieren

Tips

  • Het is leuk om met zijn allen aan een grote boom te werken. Zorg er wel voor dat alle bevers dan hun eigen stukje hebben om te verven zodat ze elkaar niet  in de weg zitten met verven.
  • Zet genoeg teiltjes met water klaar om de handen weer te wassen. 
  • Geef de bevers voor je gaat verven een verfschort aan.
Lees 2484 keer Laatst aangepast op zondag, 28 oktober 2018 22:28
Log in om reacties te plaatsen