zondag, 16 april 2023 15:53

Halt aan de Romeinen

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Herken de Romeinse geschiedenis in het Nederlandse landschap.

Beschrijving van de activiteit

De neder-Germaanse limes is de uiterste Noordelijke grens van het grote Romeinse rijk. Het is de grootste archeologische monument van Nederland. Vanaf 2021 is het erkend als UNESCO werelderfgoed. In Nederland is dit een 150 km lang gebied tussen Katwijk aan zee en Spijk. In Duitsland loopt de route nog 250 km door tot aan Remagen. In totaal was de grens 2000 jaar gelden bijna 6000 km lang. 

Ga opzoek naar activiteiten rondom de limes bij jou in de buurt. Er zijn fietstochten van bijvoorbeeld de ANWB, wandel routes en andere gevarieerde activiteiten. Breng je groep op de hoogte van de geschiedenis van hun omgeving. 

Benodigd materiaal

Enige orientatie op de limes bij jou in de buurt. zoek in de bieb, VVV, ANWB, oudheidkamers, activiteitenparken en historische speelgroepen.

Veiligheid

Als je gaat fietsen zorg dat de fietsen van de deelnemers in orde zijn. 

Tips

Verdiep je in de romeinse tijd bij jou in de omgeving of in de omgeving van je kamp. 

Aanvullende informatie

Lees 112 keer Laatst aangepast op vrijdag, 08 maart 2024 00:13
Log in om reacties te plaatsen