zaterdag, 30 april 2022 16:21

Banksy maakt van zichzelf en zijn werk een mythe

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Kritische kijk op de samenleving of vandalisme

Beschrijving van de activiteit

Banksy maakt van zichzelf en zijn werk een mythe. Het blijft onbekend wie hij is. Zijn werk met maatschappijkritische boodschap verschijnt uit het niets en roept vele reacties op. Het werk van Bansky heeft vaak guerrilla-achtige uitingen en laat het licht schijnen op de donkere plekken van onze samenleving. Veel street-art in Nederland is gebaseerd op de lokale mythes en sages. Een voorbeeld is het verhaal van Medusa en de verleidelijke zeemeermin uitgebeeld op de Street art in Breda. Een ander voorbeeld is de Utrechtse kabouter die zich ook buiten Utrecht, in een iets andere vorm, laat zien. We sturen je op avontuur. Welke mythes en sages zijn er in jouw regio? Maak op een verplaatsbaar object, bijvoorbeeld groot stuk multiplex of afgeschreven auto's een graffiti.

Benodigd materiaal

verplaatsbaar object. verf. kennis van  lokale mythes en sage of wat er in de samenleving speelt.

Veiligheid

Houd het gezellig!  Maak jouw creaties op plekken en dingen waar toestemming van de eigenaar/gebruiker is gegeven. 

Spuitbussen hebben gassen die niet geschikt zijn voor de luchtwegen. Je kunt ook andere materialen gebruiken.

Tips

Gebruik andere materialen dan een spuitbus voor jouw creaties. 

Utrechtse kabouter (1)

Utrechtse kabouter (2)

Lees 702 keer Laatst aangepast op woensdag, 04 mei 2022 14:06
Log in om reacties te plaatsen