maandag, 31 augustus 2015 02:00

Onderduiker op zolder

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

In de Tweede Wereldoorlog moesten veel mensen onderduiken, omdat ze Joods of homo waren of vanwege hun politieke overtuiging. Ook nu vluchten mensen omdat hun leven in gevaar is, hun geloof of hun politieke overtuiging.
Net als in de Tweede Wereldoorlog zijn daar ook jongeren van jullie leeftijd bij.
Tijdens deze activiteit ga je contact leggen met deze jongeren van nu, die in dezelfde situatie zitten als bekende onderduikers als Anne Frank.

Beschrijving van de activiteit

Ga naar een asielzoekercentrum bij jou in de buurt en leg contact met één of twee jongeren van jullie eigen leeftijd en laat hen met jullie meedraaien. Als er geen azielzoekerscentrum in de buurt is kun je misschien via Vluchtelingenwerk in contact komen met een jongere die (tijdelijk) mag blijven en die nu in jouw dorp of stad woont.

Voorbereidingstijd

De voorbereiding bestaat uit twee delen:

  • Voorbereiden van de activiteit. Dat kan eigenlijk alles zijn, maar houdt er rekening mee dat een vluchteling waarschijnlijk geen Nederlands spreekt
  • Contact leggen met een asielzoekerscentrum of Vluchtelingenwerk om via hen in contact te komen met een jongere van jullie eigen leeftijd. Begin daar op tijd mee. Het kan wel enige weken duren, voor je echt spreekt met iemand van je eigen leeftijd. Medewerkers van een AZC en eventueel ouders zullen je niet zomaar bij iemand laten. Neem er dus de tijd voor.

Benodigd materiaal

  • Al het materiaal dat je nodig hebt deze activiteit te doen

Tips algemeen

  • Houdt het simpel
  • Het gaat er vooral om dat het een leuke opkomst wordt
  • Dit programma is geschikt voor fase 3 (De ander) van de Development Award.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 16 Vrede, veiligheid en rechtvaardigheid.
  • Voor meer infomatie over de scouting in de oorlog en het helpen bij de herdenking: Kijk op: scouting en herdenken.

Veiligheid

  • Vraag niet te veel. Wanneer een jongere iets wil vertellen komt dat vanzelf.

Aanvullende informatie

Lees 1623 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 juni 2022 21:53
Log in om reacties te plaatsen