zondag, 31 januari 2021 12:28

Dominospel baan

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Actief en creatief bezig zijn

Beschrijving van de activiteit

Noa en Stuiter hebben vanmiddag spelletjes gespeeld, onder andere domino. De dominostenen liggen nog op tafel. Stuiter pakt ze en zet ze op hun (smalle) kant achter elkaar. Als hij al een lange rij heeft neergezet, valt de eerste om en wat er dan gebeurt ...................

De bevers maken (thuis) een lange baan met dominostenen die op hun (smalle) kant staan. Ze kunnen er bochten in maken en kleine hellingen. Als de baan klaar is, tikken ze voorzichtig met een potlood of balletje tegen de eerste dominosteen. Zullen ze blijven staan? En wat gebeurt er als de eerste dominosteen van de rij omgetikt wordt met een balletje of een potlood? Vallen ze dan allemaal achter elkaar om? Of blijven er nog een of meerdere staan? Wat kan je eraan doen dat die ook omvallen.

Benodigd materiaal

  • Dominostenen van het gewone dominospel, maar het kan ook een dominospel zijn over bijvoorbeeld dieren. Het moet wel blijven staan, maar ook kunnen omvallen.
  • Materiaal voor hellingen

Veiligheid

Als je ergens op gaat staan, om een helling te maken, zorg dan dat je niet valt. 

Tips

Maak een baan van legoblokjes. Welk effect hebben de kleuren van de steentjes?

Lees 780 keer Laatst aangepast op donderdag, 04 maart 2021 21:36
Log in om reacties te plaatsen