zaterdag, 03 oktober 2020 11:12

Chinese muur dronkenmans estafette

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Dronkenmans race met Chinees tintje

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Sterre Stroom is de foto's te bekijken van haar laatste reis als Stuiter binnen komt heeft Sterre net een foto van de Chinese muur in haar handen. Wat een mooi bouwwerk is dat. Sterre verteld dat het een heel oud bouwwerk is wat gebouwd is om grote delen van China. De bouw was niet ongevaarlijk doordat het hoog is en een ziekenhuis niet altijd in de buurt. Tja zegt stuiter: ze zou er maar van afvallen

Thema introductie welpen

Ka ligt op gerold in de buurt van dr ruïne Emaarate. Mowgli en Shanti vragen zicht af wat voor gebouw de ruïne vroeger was. Ka is net wakker en heeft een droom gehad over een gebouw in China: De Chinese muur. Deze muur is heel lang en erg oud waardoor het op sommige plekken ook een ruïne is

Het spel

Op de stoep trek je een (lange) lijn (de Chinese muur) met aan het einde een pion (een wachttoren) en aan het begin de spelers. Dan kunnen we beginnen. Het spel is heel eenvoudig:

De eerste van de rij, loopt over de lijn naar de pion toe. Stapt hij of zij naast de lijn, dan moet er van voor af aan
worden begonnen. Aan het einde van de lijn staat de pion, daaromheen moeten 10 rondjes worden gelopen. Dan weer zo snel mogelijk terug naar de rij. Maar stap je nu naast de lijn, dan ga je terug naar de pion en draai je nog eens 5 rondjes.

En dit gaat net zolang, tot dat je terug bij je groep bent. Hierna gaat de volgende van je groepje (nest of ploeg)

Welk nest / ploeg is als eerst klaar?

Benodigd materiaal

  • Krijt
  • Per nest / ploeg een pion

Veiligheid

Vorg ervoor dat kinderen niet te wild / snel willen lopen. Na het rondjes draaien raak je snel uit balans.

Lees 3194 keer Laatst aangepast op zondag, 04 oktober 2020 13:57
Log in om reacties te plaatsen