zondag, 20 september 2020 15:02

Pelele uit Spanje

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Pelele is de Spaanse benaming van een oud spelletje voor feestjes waarbij men een pop met een laken de lucht ingooit.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Sterre Stroom is bij haar vriendin in Spanje op kraamvisite geweest. Daar hebben ze met de aanwezige kinderen en volwassenen samen het spel Pelele gespeeld. Pelele is de Spaanse benaming van een oud spelletje voor feestjes waarbij men een pop met een laken de lucht ingooit.

Thema introductie welpen

Bij de ruïne Emaarate is een Spaans feestje aan de hand. Mowgli en Shanti dachten eerst dat ze een echte baby in de lucht aan het gooien waren. Maar toen ze dichterbij kwamen zagen ze dat het een pop was die gebruikt wordt bij het spel pelele. Pelele is de Spaanse benaming van een oud spelletje voor feestjes waarbij men een pop met een laken de lucht ingooit.

Het spel

Pelele is de Spaanse benaming van een oud spelletje voor feestjes waarbij men een pop met een laken de lucht ingooit.

De spelers spreiden een laken op de grond uit, de pop wordt midden op het laken gelegd. Iedere speler pakt zijn kant van het laken vast en op een afgesproken teken wordt het laken strak getrokken en vliegt de pop in de lucht.

Er wordt het volgende liedje bij gezongen: pelele, pelele…tu madre te quiere, tu padre también, todos te queremos, arria con él!

(pelele, je moeder is dol op je, je vader ook, iedereen houdt van je, omhoog met hem!).

Benodigd materiaal

  • Laken
  • Pop
Lees 1502 keer Laatst aangepast op zondag, 20 september 2020 15:19
Log in om reacties te plaatsen