woensdag, 16 september 2020 09:13

De vuurtoren op IJsland

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Zonder botsingen bij de vuurtoren komen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Sterre Stroom is op vakantie geweest naar IJsland. Natuurlijk wil Stuiter (samen met de andere inwoners van Hotsjietonia) er alles van weten. Sterre verteld dat het een eiland is, waar natuurlijk natuurlijk veel gevaren wordt. Om te voorkomen dat boten vast lopen op de rotsen staan er ook veel vuurtorens. Die waarschuwen de boten in het donker waar er gevaarlijke rotsen zijn. Sterre heeft een spel met deze IJslandse vuurtorens.

Thema introductie welpen

Mang hangt in de ruïne Emaarate. Hij verteld dat hij naar IJsland is gevlogen. Shanty vraagt zich af hoe hij in het donker daar naar toe is kunnen vliegen. Mang verteld dat ze aan de kust vuurtorens hebben gebouwd om aan te geven waar de rotsten van de kust beginnen. Oe kent die vuurtorens ook en weet er wel een leuk spel mee die de

Het spel

Eén speler is een vuurtoren. De rest van de groep wordt verdeeld in rotsen en boten.

De rotsen verspreiden zich over het veld en zeggen ‘swis, swis’.

De boten worden geblinddoekt en trachten zo snel mogelijk aan de overkant te komen, dus naar de vuurtoren. Ze mogen hierbij niet tegen de rotsen varen anders worden ze ook rots op de plaats waar ze een rots geraakt hebben.

De vuurtoren maakt zich kenbaar door ‘woo, woo’ te roepen.

Zodra één van de boten aan de vuurtoren aanraakt, worden de rollen omgedraaid.

Benodigd materiaal

.

Lees 2505 keer Laatst aangepast op woensdag, 16 september 2020 10:41
Log in om reacties te plaatsen