maandag, 31 augustus 2015 02:00

Vertrouwen op het water (Waterspel)

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Vertrouwen creëren binnen het nest, zodat je samen het water op kan.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie

Als een wolf geadopteerd wordt door de horde gebeurt dat bij de Raadsrots. Zo moest Broer Wolf ook bij de Raadsrots verschijnen en onder het toeziend oog van de andere wolven zoals Akela toegelaten worden. Als ze daarna op jacht gaan, dan moeten de andere wolven hem wel kunnen vertrouwen, maar andersom ook. Broer Wolf moet leren de andere wolven te vertrouwen.

Het spel zelf

Leg een boot in een ondiep stuk water, zodat je de boot vanaf de voorkant in evenwicht kunt houden. De leiding houdt de boot vast. Van een nest gaat er één welp in de boot, een andere welp staat op het strand en een derde welp wordt geblinddoekt. De welp op het strand begeleidt de geblinddoekte welp de boot in waar deze door de eerste welp wordt opgevangen. Het gaat bij deze activiteit om te ervaren hoe het is om vertrouwen te geven of te ontvangen.

Benodigd materiaal

  • Boten
  • Blinddoek (kan ook je das zijn)

Veiligheid

  • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland

Tips

Lees 5003 keer Laatst aangepast op donderdag, 21 oktober 2021 23:09
Log in om reacties te plaatsen