maandag, 31 augustus 2015 02:00

De stoomboten

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het versieren van een stoomboot.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie bevers

Sinterklaas heeft afgelopen nacht met zijn boot aangemeerd gelegen in Hotsjietonia. En vanmorgen in alle vroegte is hij weer vrder gevaren naar andere kinderen. Stuiter vraagt zich af hoe die boot eruit zal zien. Zoals de boot van Sterre en Steven? Wikkel breed papier (bijvoorbeeld een rol behangpapier) om de poten van bijvoorbeeld een tafel. Doe dit in de vorm van de stoomboot. Je kunt natuurlijk ook een grote kartonnen doos nemen en daar een boot van maken.

Sinterklaas heeft afgelopen nacht met zijn boot aangemeerd gelegen op de waingoena rivier in de jungle. En vanmorgen in alle vroegte is hij weer vrder gevaren naar andere kinderen. Mowgli vraagt zich af hoe die boot eruit zal zien. Zoals de kano's van de Gonda stam uit de Jungle? Wikkel breed papier (bijvoorbeeld een rol behangpapier) om de poten van bijvoorbeeld een tafel. Doe dit in de vorm van de stoomboot. Je kunt natuurlijk ook een grote kartonnen doos nemen en daar een boot van maken.

De stoomboot van Sinterklaas is nog kaal. Maak samen met je groep de boot compleet. Alle onderstaande onderdelen willen we terug zien op jullie boot. Als je tijd hebt mag je er ook nog iets bij verzinnen.

 • Een vlaggenlijn met vlaggetjes.
 • Een schoorsteen met rook.
 • Een kajuit.
 • Patrijspoorten.
 • Ingepakte cadeautjes (zoveel als dat er kinderen in je groep zitten).
 • Pieten.
 • Sinterklaas.
 • Het paard van Sinterklaas.
 • Een anker.
 • Een vlag (fantasie).
 • Naam voor de boot.
 • De buitenkant van de boot moet wel mooi versierd worden.

Benodigd materiaal

 • Rol behangpapier.
 • Plakband.
 • Scharen.
 • Gekleurd papier.
 • Kleurpotloden en stiften.
 • Enzovoorts.

Tips

 • Speel dit spel per nest of ploeg en maak er een wedstrijd van.
 • Laat de boot beoordelen door onafhankelijke personen, bijvoorbeeld door Sinterklaas en de pieten, of door foto's op facebook te plaatsen.
 • Voor bevers en welpen is het handig om kleurplaten te hebben van Sint, pieten en paard, die kunnen ze dan op een wc rol plakken en op de boot zetten.

Veiligheid

 • Vanzelfspreken pas je op met scharen.
Lees 2740 keer Laatst aangepast op zondag, 01 november 2020 12:10
Log in om reacties te plaatsen