zaterdag, 02 mei 2020 14:42

Stanley Stekker thuis opkomst met 7 opdrachtjes

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Stanley Stekker wind er geen doekjes om met deze 7 opdrachtjes die je zelf thuis kan doen. Elke dag 1 of als thuisopkomst met het hele kolonie tegelijk.

Beschrijving van de activiteit

Opdracht 1: Winderig verhaal

Lees het verhaaltje van het molentje, als het nog een beetje te moeilijk is vraag dan of iemand het voor wil lezen.

Opdracht 2: Windmolen maken

Suiter heeft een mooi paars windmolentje gekregen omdat het feest is. Je kunt er zelf ook een maken. Onderaan de rode bladzijdes staat een voorbeeld en de uitleg hoe je het molentje moet maken. Je mag zelf een mooie kleur kiezen.

Opdracht 3: Blazen maar

Stanley wil niet rennen met het molentje om het te laten draaien maar weet wel een paar kleine proefjes die jij ook kunt doen. Want draait het molentje altijd het zelfde of kan het harder door er bijvoorbeeld harder tegen te blazen gaat hij sneller draaien. Maar er zijn meer dingen die je kan proberen. Probeer maar eens wat er gebeurd als je in een andere richting blaast tegen het molentje, het gaatje van de speld groter maakt, de speld minder ver in de kurk duwt, of je het aantal wieken veranderd door er een weg te halen of een nieuw molentje te maken met meer of minder wieken.

Opdracht 4: Waait het wel?

Stuiter vind wind maar raar, dan is de wind er wel dan is de wind er niet. Waait het nu buiten? Neem dan een stuk wc papier, stuk of vijf velletjes op een rij en ga er mee buiten staan.beweegt het papier? Beweegt het een beetje of wappert het heel erg? Ga dan eens op een ander plekje staan, bijvoorbeeld achter een boom of een huis. Beweegt het papier nu en als het papier beweegt wappert het dan dezelfde kan op. Hangt je papiertje helemaal stil dan waait het niet, maar jij kunt het wel laten waaien door er mee te gaan rennen. Hou het papier dan eens boven je hoofd of achter je rug ook dan zal het anders wapperen.

Opdracht 5: Hond

Hond gaat het karretje dat Stanley gemaakt heeft trekken maar dat gaat niet vanzelf. Stuiter zorgt dat hond gaat rennen. Maak je eigen hond en laat hem rennen door er met een rietje tegen aan te blazen. Misschien kun je er twee maken, dan kun je met iemand een wedstrijdje doen wiens hond sneller kan rennen. Het voorbeeld van hond zie je onderaan de rode bladzijdes na het molentje.

Opdracht 6: Zingen met meneer de Wind!

Stuiter kent ook een liedje over de wind. Het heet meneer de wind. Als je mee wilt zingen kun je ook kijken op youtube op de volgende link https://www.youtube.com/watch?v=D2I0rh5ghiY

Dit is de tekst

 • meneer de wind
 • hé meneer de wind wordt wakker.
 • hij gaat weer blazen, blaas maar met hem mee heel zachtjes
 • de wind die waait door de bomen, hij blaast, hij zucht
 • de wind die waait door de blaadjes, hij blaast, hij zucht
 • hij waait en hij blaast en ik ben verbaasd, want alles vliegt door de lucht
 • hij waait en hij blaast en ik ben verbaasd, als meneer de wind weer zucht
 • het gaat harder waaien, blaas maar mee
 • de wind die waait door de bloemen, hij blaast, hij zucht
 • de wind die waait door je haren, hij blaast, hij zucht
 • hij waait en hij blaast en ik ben verbaasd, want alles vliegt door de lucht
 • hij waait en hij blaast en ik ben verbaasd, als meneer de wind weer zucht
 • nu gaat het heel hard waaien, blaas maar mee, het gaat stormen, hou je vast
 • de wind gaat weer slapen, er gaat niets meer heen en weer
 • de wind die doet wat ie wil en nu is het stil.

Opdracht 7: Windmolen kleurplaat

Heb je nog even zin om te kleuren dan vind je onderaan de kleurplaat van Stuiter en de windmolen. Misschien ken je het liedje nu wel zo goed dat je het zelf kunt zingen terwijl je kleurt.

Benodigd materiaal

 • De uitleg met het verhaal, de tekening en de puzzel
 • Zie de benodigdheden bij de verschillende opdrachten.

Tips

Beetje hulp af en toe is wenselijk.

Lees 1869 keer Laatst aangepast op zaterdag, 02 mei 2020 14:46
Log in om reacties te plaatsen