maandag, 31 augustus 2015 02:00

Stoere pleisters plakken met Raksha

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De welpen gaan bezig met het verzorgen van elkaar en leren dat pleisters ook stoer kunnen zijn!

Beschrijving van de activiteit

Raksha vindt het maar niks. Elke keer weer komen de welpen terug van het spelen in de jungle met allerlei wondjes. En als ze er dan een pleister op wil plakken, vinden ze dit helemaal niet leuk! Raksha wil een manier bedenken waarop de welpen wel met pleisters rond willen lopen, want ze moeten natuurlijk wel gewoon lekker in de jungle kunnen blijven spelen! Dan heeft ze het! De pleisters moeten stoer worden!

De welpen gaan hun eigen pleisters knippen en versieren. Hiervoor gebruik je de lange rollen pleisters, waar de welpen een figuur uit mogen knippen, welke dan ook ingekleurd mag worden. Vooraf bespreek je natuurlijk met de welpen hoe zo´n pleister eruit ziet, en wat er sowieso bij elke pleister hoort. Het gaasje is voor op de wond en plakrandjes komen aan beide kanten.

Voorbereidingstijd

De tijd benodigd om naar de winkel te gaan om de pleisters en evt knutselspullen aan te schaffen.

Benodigd materiaal

  • Knutselmateriaal.
  • Pleisters (op rol).
  • Scharen.

Tips

  • Let erop dat de welpen weten welk deel van een pleister van belang is. Waar zijn het gaasje en de plakstukjes voor.
  • Naast stiften, kan er natuurlijjk ook helemaal wild gegaan worden met lijm, kralen en andere knutselmaterialen. Leef je uit!
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 3 Goede gezondheid en welzijn.

Veiligheid

  • Gebruik na het knutselen de pleisters niet opnieuw voor echte EHBO-situaties. 

Aanvullende informatie

Lees 2335 keer Laatst aangepast op zondag, 01 oktober 2023 14:41
Log in om reacties te plaatsen