maandag, 31 augustus 2015 02:00

Vletonderdelen pictionary (Waterspel)

Beoordeel dit item
(4 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Herkennen van vletonderdelen.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Raksha vindt het belangrijk dat de welpen veilig zijn in het water op de rivieren die door de Jungle stromen. De welpen kunnen al zwemmen. Maar nu gaan ze ook leren om te varen. Daarvoor moeten ze wel eerst weten hoe een vlet in elkaar zit. 

Het spel

Verdeel de groep in twee ploegen, A en B en laat ze zitten in estafetteopstelling. Het eerste lid van ploeg A krijgt een kaartje met een opdracht en krijgt een minuut de tijd om dit te tekenen. De rest van ploeg A probeert binnen die minuut te raden wat hij/zij tekent. Bij een juist antwoord krijgt ploeg A twee punten en is ploeg B aan de beurt.

Bij een onjuist antwoord krijgen de andere ploegen een kans. Weet een speler het antwoord, dan rent deze naar de bel/toeter. Wie het eerst bij de bel/fluit is verdient bij een juist antwoord voor zijn ploeg één punt. Welke ploeg herkent de meeste tekeningen van zijn ploeggenoten?

Voorbereidingstijd

10 tot 15 minuten.

Benodigd materiaal

 • Rollen oud behang, schoolbord of whiteboard.
 • Viltstiften, krijt of whiteboard stiften.
 • Bel of toeter.
 • Stopwatch.
 • Opdrachtenkaartjes met bootonderdelen.
 • Scoreblaadje en pen.

Veiligheid

 • Zorg dat de leden vrij kunnen rennen en dat de vloer of het speelterrein weinig obstakels heeft. 

Tips

 • Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

  • Diversen (Onderdelen Schip)
  • Diversen (Onderdelen Schip)
  • (CWO KB 1,2,3 Eisen Theorie)
  • (CWO RB 1/2,3 Eisen Theorie)

Lees 2752 keer Laatst aangepast op dinsdag, 19 oktober 2021 21:26
Meer in deze categorie: « Facebook live Junglemep »
Log in om reacties te plaatsen