maandag, 31 augustus 2015 02:00

Feestdagen fotozoektocht

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het doel van de activiteit is dat de kinderen details kunnen zien op foto's. Daarnaast oefenen de kinderen samenwerken door samen de route op te lossen!

Beschrijving van de activiteit

Raksha houdt van gezelligheid, en wat past er bij Kerst? Gezelligheid! Helaas heeft Raksha een klein probleem, niemand kan de weg naar het wolvenhol vinden, omdat Shere Khan alle sporen heeft uitgewist. Om zelf de weg nog te kunnen vinden, heeft Shere Khan een geheime route achtergelaten. Kunnen de welpen de route ontcijferen?

De welpen krijgen foto's van allerlei kerstvoorwerpen. Bij elk voorwerp hoort een richting. Je kunt meerdere voorwerpen dezelfde richting geven, dit verhoogt de moeilijkheid!  De welpen beginnen met het lopen van de route en moeten bij elk kruispunt kijken of ze een kerstvoorwerp kunnen vinden. Aan de hand van dit voorwerp kunnen ze, samen met de foto's, de goede richting vinden. Optioneel kan aan het einde van de route het kerstdiner plaatsvinden, of voor iedereen warme chocolademelk zijn.

Voorbeeld
De welpen krijgen foto's van een kerstster (links), kerstbal (rechts), kerstboom (links), chocolaatje (rechtdoor) en een stalletje (links). De welpen gaan de route nu lopen, en als ze bij het eerste kruispunt een kerstbal zien, gaan ze rechts. Zien ze bij het volgende kruispunt een stalletje, moeten ze links, enzovoorts.

Variant

Fluister de looprichtingen bij verschillende welpen in de oren. Bijvoorbeeld bij welp 1 fluister je: bij kerststerren linksaf, bij welp 2 fluister je: bij kerstballen rechtsaf, bij welp 3 fluister je: bij kerstbomen linksaf. Het is dan wel aan te raden dat de leiding die mee loopt weet wat er gefluisterd is.

Voorbereidingstijd

Je hebt de tijd nodig om de kerstmaterialen te fotograferen (kan in ongeveer 10 minuten, mede afhankelijk van het aantal voorwerpen), de foto's moeten geprint worden (ook 10 minuten) en de voorwerpen moeten op de route verstopt worden. De tijdsduur is afhankelijk van de lengte van de route. Het kan ook zo zijn dat een leiding voor de kinderen uit loopt om de voorwerpen te verstoppen.

Benodigd materiaal

  • Kerstvoorwerpen.
  • Foto's van de kerstvoorwerpen.

Tips

  • Hoe meer voorwerpen je gebruikt, hoe moeilijker de route wordt. Pas de route zo aan dat deze geschikt is voor de welpen van jouw horde.
  • Communiceer duidelijk met de welpen dat ze om beurten de foto's zoeken.
  • De kans dat iedereen voldoende aan de beurt komt is groter als je de kinderen in nesten laat lopen.
  • Verander het onderwerp in bijvoorbeeld Sinterklaas, Pasen of Sint Joris en loop dan de speurtocht.

Aanvullende informatie

Lees 2705 keer Laatst aangepast op zaterdag, 18 november 2023 11:41
Log in om reacties te plaatsen