zondag, 04 september 2016 13:51

Mor's mooie monumenten

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Het thema van Open Monumentendag 2016 is "Iconen en Symbolen". Iconen en symbolen geven aan waar een gebouw of monument voor is bedoeld. Het kan bijvoorbeeld gaan om een religieus gebouw of een speciale winkel, zoals een apotheker. Deze hadden vroeger een zogenaamde "Gaper" boven de deur hangen. Met deze activiteit kijken de welpen wat beter naar monumenten en hun symbolen. Natuurlijk kent de horde ook zijn eigen iconen en symbolen. Weten de welpen welke dat zijn?

Beschrijving van de activiteit

Mor loopt zoals gewoonlijk pramantig door de jungle. Stiekem kijkt hij door de bosjes naar Haveli. Hij ziet op een aantal mensen-bouwwerken rare figuurtjes en vraagt zich af wat die betekenen. Vlug rent hij naar Bagheera, die weet vast wat die rare figuurtjes betekenen. Bagheera vertelt dat die figuurtjes vaak aangeven waarvoor het bouwwerk is bedoeld. Hij laat Mor een teken zien. Mor herkent dat teken, dat teken is van de horde. Hierdoor kunnen mensen dus zien dat de horde in dit gebouw samenkomt. Sommige van de figuurtjes die mensen gebruikne, zijn een beetje geheim. Alleen mensen die lid zijn van een bepaalde groepen weten exact waar het figuurtje voor staat. Andere figuurtjes zijn juist weer bij iedereen bekend. Zo hebben de bakker, de slager en de apotheker allemaal hun eigen symbool. Zo kunnen de mensen zien waar ze hun boodschappen kunnen doen.

De welpen krijgen allemaal een blad met een aantal foto's (zie het voorbeeld in de bijlage). De foto's zijn van iconen en symbolen die in de wijk, het dorp of de binnenstad te vinden zijn. De welpen moeten de iconen/symbolen zoeken en op het fotoblad onder de foto schrijven waar ze het icoon/symbool hebben gevonden. Bij elke foto staat ook een hint, geschrevenn in het wepen alfabet (die kan je hier vinden: Welpen alfabet

Benodigd materiaal

  • Fotoblad met diverse foto's (zie voorbeeld in de bijlage)
  • Het Welpen alfabet font (Welpen font)

Veiligheid

Probeer een zo veilig mogelijk wandelgebied te vinden en neem de verkeersregels in acht

Tips

Oefen eerst in het eigen lokaal/clubgebouw. Welke iconen en symbolen kunnen de welpen daar vinden en weten ze hun betekenis? (Denk aan de totem, de Franse lelie, de kleur van de nesthoeken etc)

Aanvullende informatie

Lees 1235 keer Laatst aangepast op dinsdag, 05 juli 2022 09:25
Log in om reacties te plaatsen