zondag, 07 januari 2024 12:42

Last Minute box: Expressie

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Last Minute box: Expressie

Beschrijving van de activiteit

Energizer 1: Op zoek naar de kist 

Zet een lege kist/box neer en ga met de gehele troep rondom een kist staan. Bedenk met de troep allerlei manieren hoe die kist daar is gekomen. Met de auto, in het vliegtuig, te voet, met de boot, per zapelin, (stoom)trein, luchtballon, onderzeeër, rakket enzovoort. Bij elk voertuig hoort een beweging: auto > sturen, vliegtuig > met je armen 'vliegen’, wees creatief en bedenk samen met de jeugdleden bij elk voertuig een beweging. Roep als leiding, in willekeurige volgorde, de voertuigen waarbij de jeugdleden meteen de bijbehorende beweging moeten maken. 

Hoofdactiviteit 1: De kist 

Zet een lege kist/box neer, in de box zit een briefje met de tekst: “Bedenk zelf wat er in de box zit. Het mag alles zijn, maar niet de waarheid! Succes.” Begin zelf met een voorbeeld. Je kan er zelf voor kiezen welke expressievorm je gebruikt: bijvoorbeeld met hints of uitbeelden. Degene die raadt wat jij verzonnen hebt, is daarna aan de beurt. 

Energizer 2: Fantastische voorwerpen 

Leg van te voren een aantal voorwerpen (5 tot 10) klaar. Ga met iedereen in een cirkel om de voorwerpen staan. Begin als leiding eerst met het kiezen van 1 van de voorwerpen. Maar... De voorwerpen blijken niet te zijn wat je dacht dat het was! Het bord blijkt geen bord te zijn en de stok geen stok. Nee... het bord blijkt een stuur van een ultraluxe auto te zijn en de stok is een paard. Geef de scouts de opdracht om out of the box te denken en de voorwerpen om te toveren naar iets anders. Geef het voorwerp door in de cirkel. Het voorwerp verandert als het van eigenaar wisselt. De ontvanger moet nu iets nieuws verzinnen met het ontvangen voorwerp. Dat paard blijkt nu een kerstboom of een heksenbezem. En dat stuur is bijvoorbeeld een frisbee of een pizza geworden.  

Variatietip: Alle scouts krijgen de opdracht om een voorwerp te zoeken in het gebouw. Iedereen een voorwerp gevonden? Ga dan zoals hierboven beschreven in kleine groepjes aan de slag. Als ze allemaal hebben uitgebeeld wat ze in handen hebben en de andere scouts dit geraden hebben, laat ze dan een keer ruilen van voorwerp. 

Hoofdactiviteit 2 (als vervolg van energizer 2): Verhalenronde 

De scouts gaan in hun ploegen uiteen. Ze maken met hun omgetoverde voorwerpen een goedlopend verhaal van ongeveer 5 minuten. Geef ze de opdracht om om de beurt een zin of een stuk van het verhaal te vertellen, elke scout of voorwerp is even belangrijk in het stuk. Ze maken zelf het script en maken van het verhaal een video-opname die aan het einde van de opkomst bekeken kunnen worden. Uiteraard kan ervoor gekozen worden om de toneelstukken op te laten voeren, maar door ze zelf een video te laten maken, daag je de scouts weer op een ander vlak uit.

Benodigdheden

  • Lege kist/box + briefje (hoofdactiviteit 1) 
  • 5 tot 10 losse voorwerpen (energizer 2 + hoofdactiviteit 2) 
  • Opnameapparatuur, bijvoorbeeld een telefoon (hoofdactiviteit 2) 

Aanvullende informatie

Lees 995 keer Laatst aangepast op zondag, 07 januari 2024 14:15
Log in om reacties te plaatsen