zaterdag, 02 mei 2020 11:48

Het Rode Front 'Koslovogrod'

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Korte omschrijving

De kinderen worden uitgenodigd door Tsaar Tula Oblast uit het rijk Kozlovogrod. Elke patrouille zal worden ondergebracht in een bepaald district, met ieder hun eigen volk. Elk volk heeft bijpassende kleding (shirt + sjerp + hoofddeksel). De Oblast familie, die al jaren de macht heeft over het rijk, bestaat verder nog uit zoon Dimitri en dochter Vazili. De dochter van Tula is de eerstgeborene en daardoor de eerste troonopvolger voor het rijk. Dimitri is hier jaloers op, want natuurlijk wil hij als man de ware opvolger worden van zijn vader. De rechterhand van Tula is Vladimir Kozlov, hij lijkt over te lopen naar de kant van Dimitri (nors/tegendraads), maar blijft, zoals beloofd, trouw aan Tula en zijn dochter (de ware opvolger in lijn). Vladimir is ook erg gehecht aan de kandelaar van de familie.

Themaverhaal

Thema figuren

 • Tula Oblast
 • Dimitri Oblast
 • Vazili Oblast
 • Vladimir Kozlov
 • Het Rode Front

Materialen

 • Code-touw
 • Afscheidsbrief
 • Landkaart
 • Monument
 • Kandelaar
 • Buis voor touw
 • Lektor met 2 Sleutels
 • Rook + Beamer?
 • Risk spel

Globale planning

Zaterdag

Avond: aangekomen worden we onthaald door Tula en Dimitri Oblast. Dimitri leidt ons rond over het terrein, terwijl Tula achterblijft. Wanneer we terugkomen blijkt Tula op mysterieuze wijze te zijn verdwenen/overleden. Het enige wat is achtergelaten is: een mysterieuze brandvlak in de vorm van een ….., een stuk touw en een belangrijke brief van Tula waarin wordt verklaard dat Dimitri vanaf nu alle macht verkrijgt. Dit is vreemd aangezien Vazili, de dochter, de eerste in lijn is (zie brief).

Volgens de gebruiken zal Tula binnen 12 uur begraven moeten worden en zal er een monument herrijzen.

Personages: Tula, Dimitri

Benodigdheden: Code-touw, Afscheidsbrief, Landkaart

Zondag

Wanneer de kinderen opstaan blijkt er een klein mausoleum/monument op het terrein te staan met daarop een 7-armige kandelaar. Tula was zeer gehecht aan deze kandelaar, die al sinds jaren in bezit van de familie is.

Ochtend: Vladimir komt langs om in naam van de nieuwe leider Dimitri het nieuwe beleid door te voeren, streng en hard. Vladimir verteld dat hij al sinds jaren de rechterhand was van Tula, maar dit nu over gegaan is naar de troonopvolger. Verder geeft hij aan dat het land opnieuw verdeeld gaat worden over districten en dat elk volk de komende week beoordeeld gaat worden. Donderdag wordt de nieuwe indeling bekend gemaakt, dus tot die tijd zal elk volk zich van haar beste kant moeten laten zien.

Over de kandelaar zegt Vladimir het volgende: “Er gaan verhalen rond dat de kandelaar in contact staat met de geestenwereld van mijn dode familie, maar daar geloof ik niet in”. Detail: de kandelaar knippert af en toe in 2 standen (3 of 4 lampjes), maar dit zal vast met de oudheid van te maken hebben.

Personages: Vladimir

Benodigdheden: Monument, Kandelaar

Avond: bij het vuur komt Vazili, de dochter van Tula, langs. Ze heeft bedenkingen bij het overlijden van haar vader en het overdragen van de macht aan Dimitri, hij is immers niet de eerst geborene in lijn. Ze geeft aan dat ze voor nu mee moeten werken met Dimitri, zodat deze geen argwaan krijgt. Ze vraagt de kinderen ook of Vladimir zich bij Dimitri heeft gevoegd. De kinderen geven aan dat dit klopt, alleen Vazili heeft nog alle hoop dat Vladimir de ware troonopvolger trouw zal blijven.

Ook wordt de kandelaar onderzocht, Vazili kent de mysterieuze verhalen. Net wanneer de kandelaar reageert op Vazili komt de geheime dienst van Dimitri langs, het Rode Front. Vazili rent net op tijd weg. De geheime dienst maakt een intimiderende indruk op de kinderen en verdwijnt hierna.

Personages: Vazili, het Rode Front (2x)

Benodigdheden: Kandelaar

Maandag

Middag: Er wordt een brief afgeleverd met een aanwijzing gevonden over het mysterieuze touw. Deze wordt afgeleverd in een stuk buis waarop staat: VOLG HET TOUW. Wanneer het touw om de buis wordt gewikkeld wordt een locatie zichtbaar. Maar wat bedoeld de oude Tsaar hiermee? De locatie blijkt in de buurt te zijn van het kampterrein.

Waarbij iedereen denkt dat Vazili de aanwijzing aan de kinderen heeft gegeven, blijkt dit echter Vladimir te zijn geweest. Deze probeert ongemerkt de kinderen en Vazili te helpen.

Benodigdheden: Code-touw, Buis

Avond: Op locatie zien we dat de Dimitri met de geheime dienst bezig is met een mysterieus apparaat (project Lektor). Het apparaat, Lektor genoemd, bestaat uit een typemachine met draden/sensoren (koffertje). M.b.v. Lektor kunnen mensen worden gehersenspoeld, dus ook de overleden Tsaar. Het effect van het hersenspoelen wordt duidelijk zichtbaar door een experiment. Na het experiment laat de machine een teken op de grond achter net als bij het overlijden van Tula. De Lektor kan alleen ge(de)-activeerd worden door een bepaalde code in te voeren.

Belangrijk: voor het uit de koffer halen van Lektor heeft de geheime dienst 2 toegangssleutels, die ze om hun nek bij houden.

Personages: Dimitri, het Rode Front (2x)

Benodigdheden: Lektor met 2 Sleutels

Dinsdag

Avond: Het Rode Front (eventueel met Vladimir) blijkt de kinderen te achtervolgen bij de hike, in de avond wordt een PL ontvoerd. Na 15 minuten komt de PL terug en deze blijkt flink ondervraagd te zijn. De PL heeft overigens wel 1 van de 2 sleutels weten te bemachtigen.

Personages: het Rode Front (2x)

Benodigdheden: 1 van de 2 Sleutels

 

Woensdag

Avond: nadat Vazili via de kandelaar weer contact zoekt met de oude Tsaar verschijnt hij in de rook. De oude Tsaar geeft aan wat er werkelijk gebeurd is m.b.t. de troonopvolging. Hij geeft ook aan dat Vladimir altijd trouw zal zijn aan de ware troonopvolger en hij altijd om raad en daad gevraagd kan worden. Vazili vraagt hoe men zich kan verweren tegen de Lektor. Tula geeft hierbij een raadsel en verdwijnt hierna in de rook. Er zal een bepaalde code op de Lektor ingevoerd moeten worden om het hersenspoelen te stoppen of om de Lektor volledig te deactiveren.

Belangrijk: Vazili zal de sleutel voor de kinderen bewaren. Tula reageert als een ware geest in vage taal en raadsels.

Personages: Vazili, Tula in rook (eventueel zonder Vazili)

Benodigdheden: Rook, Kandelaar, Beamer?

Donderdag

Middag: Onder leiding van Dimitri vindt een Risk spel plaats, waarna aan het einde van de dag de districten opnieuw verdeeld zijn. Dimitri laat verder weten dat hij zijn eigen kroningsceremonie heeft voorbereid voor morgen.

Personages: Dimitri, gevolg

Benodigdheden: Landkaart, Risk spel

Avond: Vazili komt naar de kinderen om het plan door te nemen voor de volgende dag, echter is ze nog radeloos. Samen met Vazili betrappen de kinderen echter Vladimir bij de kandelaar. Deze is in tweestrijd of hij Dimitri of Vazili moet dienen (ijsberen, ondertussen knippert de kandelaar veelvuldig). Tula wordt opgeroepen en overtuigd Vladimir dat Vazili werkelijk de ware opvolger is. Tula verklaard ook dat hij onder invloed van de Lektor de brief hebben geschreven, hierna is hij vermoord. Wanneer de kinderen vragen naar een oplossing voor de Lektor, verwijst Tula naar het raadsel.

Belangrijk: aangezien Tula alleen kan reageren met de lampjes, zullen Vladimir en Vazili vragend (ja/nee) tot bovenstaande conclusies moeten komen.

Het raadsel wordt opgelost door Vladimir en wanneer ze op aanwijzing van dit raadsel de kandelaar openen ligt hier de oplossing tegen de Lektor. Het blijken Sci-Fi hoedjes te zijn, waarmee je hersens worden beschermt tegen externe golven. Bij de hoedjes ligt een lange code die ingevoerd kan worden op de Lektor. Hiermee worden de hersengolven niet naar de persoon gestuurd die aangesloten zit, maar naar degene in de omgeving.

Idee: Vazili laat zichzelf gevangen nemen en verwacht daarbij aangesloten te moeten worden op de Lektor (zij heeft immers ook de 2e sleutel). Bij de ceremonie vult Vladimir de zojuist verkregen code in, zodat niet Vazili maar Dimitri onder controle komt te staan.

Personages: Vazili, Vladimir

Benodigdheden: Kandelaar

Vrijdag

Avond: Vazili is samen met de sleutel gevangen genomen en wordt aangesloten op de Lektor, waarbij Vladimir de Lektor bediend. Het proces start en Vladimir vult de code in van de kandelaar. Gevolg: Dimitri en het Rode Front zijn nu onder controle van de Lektor. De kinderen hebben immers hun hoedjes op tijdens het proces. Vazili laat Vladimir een andere code invullen, hierdoor gaat Dimitri over naar de goede kant. Na dit alles wordt Vazili tot ware Tsaar getroond en worden de kinderen bedankt.

Personages: Vazili, Vladimir + Dimitri, Rode Front (2x goed – 2x slecht)

Benodigdheden: Lektor met 2 Sleutels, Kroon

Lees 941 keer Laatst aangepast op dinsdag, 27 juni 2023 11:41
Gepubliceerd in Kampthema's, 11-15 scouts, week
Log in om reacties te plaatsen