maandag, 31 augustus 2015 02:00

Petflessen helpen de vogels

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Van afval flessen de vogels helpen.

Beschrijving van de activiteit

Activiteit 1: Vogelhuisjes

Je neemt een plastic afvalfles en maak er een rond gat is. Schilder de pet fles in mooie kleuren, bijvoorbeeld als een echt huisje. Boor een gaatje in de dop en trek hier een touw door, afwerken door middel van een knoop. Van een tweede plastic fles knip je het tussen stuk er uit. Het dak is gemaakt van dat tussenstuk. Deze vouw je tot een kegelvorm om het touw heen, en beplak je met stukjes boomschors. Je huisje is klaar.

Activiteit 2: Vogelvoeder

Maak aan beide kanten van de fles een gaatje, net groot genoeg dat er de steel van een plastic lepel door kan. Plak aan de steel kant de lepel goed vast aan de fles. Herhaal dit maar dan met de fles kwartslag gedraaid. Vul de fles met vogel zaad, het zaad moet net blijven liggen op het platte (mond) gedeelte van de lepel.

Voorbereidingstijd

  • Plastic flessen verzamelen

Benodigd materiaal

  • Plastic flessen
  • Knutsel materiaal
  • Touw
  • Vogelzaad / pollepels
  • Boom schors

Tips

  • Boom schors haal je NOOIT van levende bomen maar alleen van dode bomen. Laat de boomschors eerst goed drogen, er kunnen insecten in leven.
  • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.
Lees 2460 keer Laatst aangepast op maandag, 27 april 2020 11:50
Log in om reacties te plaatsen

Mijn Scouting

Mijn Scouting-login vergeten of aanvragen

Activiteitengebied

BuitenlevenExpressie

Duur

30 min - 1 uur

Leeftijdsgroep

7-11 welpen11-15 scouts

Locatie

BinnenBos