maandag, 31 augustus 2015 02:00

Bouw je eigen drijvend kunstwerk

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Maak een groot drijvend kunstwerk van petflessen. Laat je creativiteit je gang gaan en gebruik de petflessen voor een geldinzamelingsactie.

Beschrijving van de activiteit

Voorbereiding

Verzamel met de hele groep petflessen, zorg dat de bevers, welpen, scouts en explorers er de leuke spelletjes mee doen uit de andere speltips. Maak vooraf een goed plan over wat je gaat maken. Verzin bijvoorbeeld een groot drijvend figuur zoals een badeendje of een ander dier. Bedenk vooraf ook hoeveel flessen je ongeveer nodig gaat hebben en hoe je ze vast gaat maken.

Uitvoering

Maak je kunstwerk en zorg dat de flessen goed dicht zitten. Zo krijg je gemakkelijk een goed drijvende constructie. Maak er een grote gezamenlijke opkomst omheen en maak het totaal verzamelde bedrag bekend. Daarnaast is je kunstwerk van flessen natuurlijk ook meteen een goede blikvanger.

Nasleep

Zorg dat je een deal sluit met een supermarkt om alle flessen gemakkelijk weer in te leveren.

Voorbereidingstijd

Neem ruim de tijd om dit goed voor te bereiden. Zo haal je het meest maximale uit je opkomst.

Benodigd materiaal

  • Heel veel petflessen
  • Duct tape of ander watervast tape
  • Touw of spanbanden (Evenuteel ook piopalen)

Tips

Lees 1557 keer Laatst aangepast op vrijdag, 13 september 2019 16:22
Log in om reacties te plaatsen