maandag, 03 februari 2020 16:29

Wevende draden

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Om alle draden in het weefgetouw tot een tapijt te laten samen komen moet het op een identieke manier worden toegevoegd. Van links naar rechts en van recht naar links. Maar nu hebben wij een orkest samen gesteld om te zien of deze ook samen goed muziek kunnen maken, in de maat blijven, maar wie is nu de dirigent?

Beschrijving van de activiteit

Om alle draden in het weefgetouw tot een tapijt te laten samen komen moet het op een identieke manier worden toegevoegd. Van links naar rechts en van recht naar links. Maar nu hebben wij een orkest samen gesteld om te zien of deze ook samen goed muziek kunnen maken, in de maat blijven, maar wie is nu de dirigent?

We staan met alle deelnemers in een kring. Een van de deelnemers wordt even buiten de ruimte gezet, zodat deze niet kan zien wie uiteindelijk de leiding heeft. Je spreekt met de overige deelnemers heel zachtjes af wie de leiding neemt. Maar dat laat je natuurlijk niet weten aan de deelnemer die even buiten de groep is. Je haalt de deelnemer terug. Nu gaan we van start.

Iemand zet het orkest aan, je doet als of je een viool speelt, gitaar, vervolgens speel je een ander instrument, maar het is de bedoeling dat de deelnemer die op de gang heeft gestaan raadt wie nu uiteindelijk de leiding heeft. Het wijzigingen van instrument moet heel geheimzinnig gebeuren zodat dat de deelnemer die moet raden niet in de gaten wie nu de leiding heeft. Als hij het denkt te weten, dan mag hij het raden. We zetten dan het orkest stil en laten het raden. Is het antwoord niet goed dan spelen we gewoon verder. Is het wel geraden, kies dan een andere deelnemer uit die het wil proberen te raden, herhaal dan de vanaf het begin.

Tips

Een staflid neemt de betreffende deelnemer de gang op

Maak gebruik van allerlei beroepen, een timmerman, een schilder, iemand die het tapijt weeft

Kies een deelnemer die niet altijd vooraan staat zodat alle deelnemers een rol hebben

Lees 1005 keer Laatst aangepast op maandag, 17 februari 2020 16:58
Log in om reacties te plaatsen