maandag, 31 augustus 2015 02:00

Hathi en de olifantenjager

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Teamspel, samenwerken.

Beschrijving van de activiteit

Hathi's grondgebied is een grote cirkel met een straal van ongeveer 3 meter. Ongeduldig loopt Hathi (een van de grotere welpen) heen en weer, een en al strijdlust, want aan de ene kant staan de jagers van de Gondastam uit Haveli en aan de andere kant de apen van Bandarlog op het punt om zijn jachtgebied (de grote cirkel) binnen te dringen.

Wie het ongeluk heeft binnen Hathi's bereik te komen, wordt verpletterd. Baloe roept iedere keer "Ahoewora", zijn strijdkreet. Het geluid draagt erg ver in de jungle en de andere bewoners sidderen als zij deze kreet horen. Ze weten wat het betekent als je je de woede van Baloe op de hals haalt. Elke keer als Baloe "Ahoewora" roept, moeten een jager en een aap van plaats verwisselen, dwars door de kring van Hathi. Als Hathi iemand weet te tikken, dan geeft hij diegene een hand en jagen ze samen verder. Welk team houdt de meeste welpen over?

Voorbereidingstijd

Dit spel heeft weinig voorbereiding nodig.

Benodigd materiaal

  • Markeringsmateriaal voor de cirkel.
  • Eventueel linten om beide ploegen uit elkaar te houden.

Tips

  • Zorg ervoor dat ook de jongere welpen goed mee kunnen doen.
  • Het terrein of lokaal moet wel een beetje vrij zijn van obstakels.
  • Dit is een variant van Hollandse Leeuwen in Jungleboekthema.
Lees 3114 keer Laatst aangepast op vrijdag, 31 juli 2020 11:04
Log in om reacties te plaatsen