zondag, 07 april 2019 15:27

Blij in je ei

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Je zo klein mogelijk maken en kijken waar je dan allemaal in past.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie

Stuiter komt bij Noa en ziet daar in de struik een nestje. Hij vraagt zich af hoe zo'n mooie vogel in dat kleine eitje past. Noa legt uit dat volges groeien, maar ook dat vogels als ze moeten schuilen voor roofdieren zich zo klein mogelijk moeten kunnen maken. Noa weet zeker dat Stuiter zich ook heel klein kan maken.

Het spel

Noa legt op de grond een kleed neer. Kunnen alle bevers samen hier op staan? Natuurlijk kunnen de bevers dat! Daarna vouwt Noa het kleed dubbel. Lukt het dan ook nog steeds? Hierna wordt het kleed weer dubbel gevouwen en proberen de bevers het weer. Zo wordt het kleed elke keer weer dubbel gevouwen. Elke keer kijkt Noa samen met de bevers of iedereeen er nog op past, totdat het echt niet meer gaat.

Variaties

 • Krant neerleggen en zorgen dat je erop past. Daarna kleiner maken en dan weer proberen en zo door. Dus welke bever het zichzelf het kleinste kan maken.
 • Proberen of je in een kast/kist past etc.
 • Hoeveel bevers passen er in de toilet, enzovoort.

Benodigd materiaal

 • Krant
 • Kleed
 • Hoepel
 • Kast
 • Kist
 • Wat je wilt

Veiligheid

 • Lastig met loshangende kleding.
 • Zorgen dat een kast / kist evt. niet op slot kan.
 • Er kunnen bevers tussen zitten die bang in kleine ruimtes zijn (claustrofobie). Dwing deze bevers niet en voel zelf aan waar hun grenzen liggen.
Lees 1874 keer Laatst aangepast op zondag, 14 juli 2019 18:47
Log in om reacties te plaatsen