Print deze pagina
zondag, 18 november 2018 14:59

Sportreis door Europa

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Reis langs Europese landen, haal stempels in je paspoort en speel onderweg typische sporten uit elk land.

Beschrijving van de activiteit

In dit internationaal sport en spel circuit gaan de deelnemers langs sporten uit verschillende landen.

Start de opkomst met het maken van een paspoort voor iedere deelnemers. Dit kan simpel met een in 4 gevouwen A4tje met wat in te vullen vragen en een getekende pasfoto of sticker. Vervolgens gaan ze op reis naar sporten in verschillende landen.

België: Korfbal

Ze gaan eerst op weg naar Belgie om korfbal te spelen. Maar ze moeten stoppen bij een slagboom, want daar staat de douanebeambte. Ze mogen niet zomaar door, ze moeten eerst een voorwerp regelen of opdracht doen voor de douanebeambte. Denk bijvoorbeeld aan haal drie voorwerpen in de kleuren van de Belgische vlag (Zwart, geel, rood) of vouw een puntzak voor friet. Is de opdracht uitgevoerd dan krijgen de deelnemers een stempel in het paspoort en mogen ze Belgie binnen om een partijtje korfbal te spelen.

Frankrijk: Petanque

Rikki Tikki Tavi en de deelnemers reizen verder naar Frankrijk om petanque ofwel jeu de boules te spelen. Maar ojee daar staat weer die slagboom en weer die zelfde douanebeamte. Of is het toch een andere, want deze heeft wel een beetje raar frans accent? Om Frankrijk in te komen krijgen de deelnemers weer een opdracht, denk bijvoorbeeld aan bouw met elkaar een levende eifeltoren of regel een met boursin gesmeerd stookbroodje voor de douanebeambte. Als de opdracht is voltooid mogen de deelnemers Frankrijk binnen, ze krijgen weer de landenstempel in het paspoort en spelen petanque.

Engeland: Rugby

De reis vervolgt zich naar Engeland, bij de grens aangekomen weer die douanebeambte, maar nu spreekt hij engels. We mogen het land niet in voordat we allemaal in een rij achter elkaar op ons linkerbeen naar binnen hinkelen, of een engelstalig liedje hebben gezongen. In Engeland aangekomen spelen we de typisch engelse sport rugby.

Schotland: Boomstamwerpen

Als laatste land reizen de deelnemers deze ochtend door naar Schotland. Daar zijn de highlandgames een erg bekende sport. Een onderdeel van de highlandgames is het beroemde boomstamwerpen. De deelnemers doen dit na met een pionierpaal. Maar voordat ze Schotland binnen komen staat daar weer die vervelende douanebeambte, dit keer in een schotse rok. De deelnemers mogen Schotland pas binnen als ze allemaal een rokje omgeslagen hebben, of als ze geluid kunnen krijgen uit een doedelzak.

Afsluiting

Na het doen van de laatste sport, is de douanebeambte zo onder de indruk van ons enthousiasme en sportiviteit dat ie zegt vanaf nu de Europese grenzen open te zullen houden. Dan kunnen mensen veel makkelijker naar die landen op vakantie en het lekkere eten daar eten. Vertel de deelnemers dat dit vrij reizen binnen Europa in het Schengen-verdrag is afgesproken. De paspoorten hebben de deelnemers nu alleen nog nodig als ze buiten Europa willen gaan.

Benodigd materiaal

  • Slagboom (lange stok met rood-wit-lint)
  • Themakleding douanebeambte
  • Stempels

Paspoort

  • A4-papier
  • Pennen en stiften
  • Stickers
  • Nietmachine

Belgie: Korfbal

  • Bal
  • 2 korven
  • Lijnen

Frankrijk: Petanque

  • Stokbrood
  • Boursin
  • Petanquespel

Engeland: Rugby

  • Rugbybal
  • Lijnen

Schotland: Boomstamwerpen

  • Pionierpaal
  • Lijnen
  • Meetlint

Veiligheid

  • Zorg er bij paalwerpen voor dat iedereen voldoende afstand heeft bij het werpen van de paal.

Tips

  • Als je niet aan korfbalpalen kan komen kun je het spel ook spelen met een mand op de grond.
  • Natuurlijk kan je bovengenoemde landen, opdrachten en sporten aanpassen en aanvullen naar wat jouw groep leuk vind en mogelijkheden voor heeft. Breid jullie reis vooral uit!
  • Zoek je een meer competitieve variant waarbij groepjes zelf hun reizen plannen, stempels verzamelen en ook hun paspoort kunnen kwijtraken, kies dan voor Wereldreizigers.
  • Zoek je liever een vrijer en competitiever reisspel waarbij groepjes zelf hun route plannen en onderweg ook hun paspoort kunnen kwijtraken, kies dan voor Paspoort wereldreizigers. Wil je juist meer leren over Scouting in andere landen dan past Paspoortspel Scouting wereldwijd beter.

Aanvullende informatie

Lees 2871 keer Laatst aangepast op dinsdag, 24 maart 2026 14:51

Gerelateerde items (op tag)

Log in om reacties te plaatsen