maandag, 31 augustus 2015 02:00

Omslaan met vlet (Waterspel)

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Wat moet ik wel en niet doen als mijn vlet omslaat?

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Rhaksha vind het belangrijk dat de welpen veilig zijn als ze op de Jungle rivier gaan varen. In een ander spel hebben de welpen al geleerd hoe een vlet in elkaar zit. Nu gaan ze dan echt het water op! Maar stel je voor dat je vlet om zou slaan. Wat moet je dan doen? Daarvoor gaan de welpen eerst oefenen in de Talaab Poel waar het water rustig is. 

Het spel

Haal alle spullen uit de vlet en laat de jeugdleden met een reddingsvest aan in de vlet gaan zitten. Laat met een emmer / teil zoveel mogelijk water in de vlet lopen. Als de vlet met genoeg water gevuld is, keer hem dan langzaam om. Als de vlet omgekeerd is, worden de hoofden geteld om te controleren of iedereen met het hoofd boven water buiten de vlet is. Iedereen blijft bij de vlet. Als de bemanning compleet is, dan wordt er aan één zijde weer op de vlet geklommen om deze terug te draaien. Als de boorden (net) boven water zijn, dicht dan de zwaardkast af met een doek en ga als een razende hozen om het water uit de vlet te krijgen.

Voorbereidingstijd

15 tot 30 minuten.

Benodigd materiaal

 • Acht emmers of teilen om te hozen.
 • Een boot met motor.
 • Vletten.
 • Per deelnemer een reddingsvest.
 • Lijn/landvast om zwaard vast te zetten.
 • Gereedschap.
 • Zorg voor voldoende open water, minimaal 20m2.

Veiligheid

 • De activiteit wordt uitgevoerd bij een water en lucht temperatuur waarbij geen onderkoeling kan plaatsvinden.
 • Dragen van een zwem- of reddingsvest: Zie informatieblad gebruik zwem- en reddingsvesten van de Nautisch Technische Richtlijnen (NTR2020) op de website Scouting Nederland.   (Ook leiding draagt een reddingsvest.)
 • Leiding houdt toezicht dat er niemand onder water blijft bij de activiteit.
 • Alle deelnemers zijn in het bezit van een zwemdiploma (met welpen en juniorscouts eventueel op het droge oefenen).
 • Alle deelnemers hebben geen persoonlijke waardevolle spullen bij zich of op het lichaam.
 • Activiteit wordt gedaan in veilig en rustig vaarwater.

Tips

Deze activiteit is te gebruiken voor het oefenen (van onderdelen van de) CWO eisen:

 • Veiligheid
 • Veiligheid
 • (CWO KB I, II, III eisen theorie)
 • (CWO RB I/II, III eisen theorie)

 

 

 

 

Lees 2522 keer Laatst aangepast op zondag, 29 augustus 2021 19:56
Log in om reacties te plaatsen