maandag, 31 augustus 2015 02:00

De kerktoren van...

Beoordeel dit item
(1 Stem)

Waarom / doel van de activiteit

Nieuwsgierigheid prikkelen en luister vaardigheden oefenen door een tikkende klok met je oren te vinden.

Beschrijving van de activiteit

Thema introductie welpen

Mang heeft zulke goede oren dat hij in het donker de weg kan vinden door op de geluiden te letten. Laatst vloog hij in de nacht over Haveli en hoorde de kerktoren middernacht slaan. Dat was maar goed ook, anders was Mang tegen de toren aangevlogen. Mang vraagt de welpen of zij de klokken van de kerktoren ook kunnen horen. En zien alle kerktorens er hetzelfde eruit en klinken ze hetzelfde?  De welpen weten dat iedere stad/dorp wel een kerktoren heeft waar je van heel ver al de tijd kan zien en misschien zelfs de klok kan horen luiden. En hebben de welpen thuis ook klokken die slaan of tikken? 

Het Spel

Alle deelnemers worden geblinddoekt en in het hordehol wordt een goed hoorbaar tikkende klok (wekker) neergezet. Welke deelnemer vindt de klok het snelst?

Voorbereidingstijd

Ongeveer 5 tot 10 minuten.

Benodigd materiaal

  • Per deelnemer een blinddoek.
  • Een wekker/klok waarvan je het tikken goed kan horen.

Tips

  • Gebruik eens een kookwekker en stel die in op 1 minuut, laat de kookwekker aflopen zodat de deelnemers de kookwekker kunnen proberen te vinden.
Lees 2187 keer Laatst aangepast op zondag, 13 juni 2021 12:54
Log in om reacties te plaatsen