maandag, 31 augustus 2015 02:00

Groeien en bloeien

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

De kinderen leren groeiende en bloeiende zaken observeren.

Beschrijving van de activiteit

Dit spel bestaat uit twee delen:

 1. Naar het bos: allereerst gaan de kinderen een spel doen waarbij ze kijken hoe bloemen/planten eruit zien. Je neemt de kinderen mee naar het bos en dan laat je kinderen bloemen en/of planten zoeken met bepaalde eigenschappen. Als leiding roep je dan 'zoek een bloem of plant met blauwe blaadjes'. De kinderen gaan hier naar op zoek. Zo laat je ze kijken naar de eigenschappen van bloemen.
 2. Zelf planten: om nu eens te kijken naar de groei van een plantje, gaan de kinderen zelf iets planten, namelijk een bruine boon. Deze bruine boon (let op: gedroogde bruine boon) stop je, samen met watten, in een leeg en schoon jampotje. De kinderen gaan nu elke dag 2 keer tekenen hoe de kiem eruit ziet, en alle dingen opschrijven die opvallen. Een week later kun je dan met de kinderen terugkijken op wat ze gedaan hebben en hoe dat ging, en de weken daarna steeds weer.

Voorbereidingstijd

Afhankelijk van de snelheid waarmee de jampotjes verzameld worden.

Benodigd materiaal

 • Gedroogde bruine bonen.
 • Jampotjes (leeg en schoon).
 • Watten.
 • Water.
 • Potloden en papier.

Tips

 • Zorg dat alle kinderen duidelijk weten wat de bedoeling is. Schrijf desnoods alle tips op een briefje voor de ouders.
 • Vraag ruim van te voren aan de welpen om een jampotje schoon van huis mee te nemen. Leuk om ze zo zelf iets te laten recycelen. Zorg wel voor een paar reserve voor als een welp het niet gelukt is.
 • Kijk eens op thuis experimenten / kiemende erwt.
 • Een andere variant is het observeren van bijvoorbeeld goudsbloemen.
 • Deze activiteit heeft betrekking op het duurzame ontwikkelingsdoel: Doel 15 Herstel ecosystemen en behoud biodiversiteit.

 

Aanvullende informatie

Lees 3632 keer Laatst aangepast op zondag, 26 november 2023 01:24
Log in om reacties te plaatsen