donderdag, 04 februari 2016 10:57

Mega sjoelbak

Beoordeel dit item
(0 stemmen)

Waarom / doel van de activiteit

Zelf een tegekke sjoelbak bouwen en er mee spelen.

Beschrijving van de activiteit

Voor de bevers: Stuiter en Noa hebben boodschappen gedaan. Onderweg kwamen ze langs een speelgoedwinkel. In de etalage stond een sjoelbak. Stuiter vertelt er enthousiast over aan Stanley. Het zou zo leuk zijn om daar mee te spelen. Stanley heeft wel een idee om een sjoelbak te maken.

Maak van een lange tafel een sjoelbaan. Gebruik schoenendozen die je op de kop zet. Deksel eraf. Maak verschillende gaten, breed en smal. En geef die gaten ook een cijfer. De moeilijkste natuurlijk het hoogste cijfer. Plak de schoenendozen aan elkaar zodat de hele breedte van de tafel is bedekt. Je kunt ook meerdere tafels achter elkaar zetten.

Variaties

  • Sinterklaas variant: sjoelen met pepernoten
  • Kerst variant: sjoelen met kerstballen
  • Pasen variant: sjoelen met paaseitjes (de vorm geeft nog een extra uitdaging)
  • Natuur variant: sjoelen met voorwerpen uit de natuur zoals eikel(hoedje)s, dennenappels, (tamme) kastagnes

Benodigd materiaal

  • 3 of 4 schoenendozen
  • Schaar of mesje voor de gaten
  • Tape om de dozen vast te plakken
  • Stift voor cijfers
  • Pepernoten of sjoelstenen oid.
Lees 2515 keer Laatst aangepast op woensdag, 01 januari 2020 20:22
Log in om reacties te plaatsen